Navigace: Úvod » Telefony » Recenze tabletu: Samsung Galaxy Tab 2 (10.1)

Recenze tabletu: Samsung Galaxy Tab 2 (10.1)

Recenze tabletu: Samsung Galaxy Tab 2 (10.1)

Samsung Galaxy Tab 2 – PLASTOVÁ ELEGANCE

Galaxy Tab 2 se konečně dostal do ČR, dispozici je zatím jen ve čtyřech verzích:

– P3100 (7“, 3G, 16B)
– P3110 (7“, 8GB)
– P5100 (10.1“,3G,16GB) – v zahraničí se prodávají i verze s interní pamětí 32GB
– P5110 (10.1“,16GB)

My v redakci jsme pro vás vybrali model P5100, tak se na něj pojďme podívat zblízka . Po uchopení tabletu se dostaví pocit jakési lacinosti, neboť celé tělo tabletu je z plastu oproti Ipadu, který má hliníkovou konstrukci. Na druhou stranu Tab 2 je lehčí než Ipad 3.generace, ale pouze o 74 gramů.

Ti, kteří vlastní předchozí generaci (tab 10.1) nemají důvod ho zahazovat, protože novinek je opravdu minimum. Druhá generace nabízí novější verzi operačního systému, slot na paměťové karty, možnost telefonování a samozřejmě nový design. Naopak od předchozí verze zmizela přisvětlovací led dioda, automatické ostření, zhoršila se přední kamera z 2Mpx na 0,3Mpx a také nám nepatrně narostla hmotnost. Výkon procesoru nám zůstal stejný, ale Samsung osadil Taby 2 vlastním procesorem Samsung Exynos 4210, což je škoda, neboť Tegra 2 u předchozí generace nám zajišťovala větší kompatibilitu s hrami.

Náš unboxing a videopohled:


V tabletu běží OS Android ICS (4.0.4) bez velkých zásahů od výrobce. Navíc se zde nachází jen nějaké widgety, tlačítko pro screenshot, ale i aplikace Polaris office v plné verzi, pomocí které, lze číst, editovat ale i vytvářet dokumenty ze sady Microsoft-Office. Tablet vydrží v provozu cca 2 dny, při běžném používání, jako je: občasné prohlížení webu, pouštění filmů + nějaké běžící aplikace na pozadí.

Co se týče PLS LCD displeje, jedná se v podstatě o HD rozlišení (1280×800) s jemností pouhých 149 DPI, což není mnoho, zvlášť v porovnání s konkurencí od Applu a jeho novým Ipadem s jemností 264 DPI. Displej ale můžeme pochválit za dobrou čitelnost na slunci. Velkým překvapením byl fotoaparát, i když ztratil autofocus a má pouhé 3Mpx tak snímky z něho jsou na velmi vysoké úrovni. (ukázky ve videu)

Osobně mi hodně vadí prodlevy v přetáčení displeje a opravdu se jedná i o 3 sekundové intervaly, což dokáže být někdy pěkně otravné. Také prostření je celkem líné, ale i tak se jedná o poměrně zajímaví kousek hardwaru. Za nedotovanou cenu se Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) prodává okolo 12 000 Kč. Ale pozor, světlo světa spatřil také nový tablet od Googlu Nexus 7, který bude konkurencí spíš 7“ Tabu 2. Nexus sice nenabízí fotoaparát ani volání, ale má o dost vyšší výkon a neuvěřitelně nízkou cenu. Článek o Nexusu 7 si můžete také přečíst ZDE.

AKTUALIZACE
Na povrch se dostávají informace o tabletu Google Nexus 10, který by mohl našemu Tabu 2 10.1, ještě pěkně zatopit.

Komentáře (1)

  • Petra

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, jestli mě čekají nějaké problémy při koupi tabletu v zahrančí (Francie)? Budu moci používat českou simku? Popřípadě s jakými „špeky“ bych se mohla setkat…

    děkuji za odpověďi

    Odpovědět

Komentovat

Nahoru