Navigace: Úvod » Hry pro Android » Placené hry: Recenze Mass Effect Infiltrator

Placené hry: Recenze Mass Effect Infiltrator

Placené hry: Recenze Mass Effect Infiltrator

Když Electronic Arts vydá nějakou hru, téměř vždy můžeme čekat titul na velmi vysoké úrovni a ne jinak je to i nyní u novinky Mass Effect Infiltrator.

Příběh je jednoduchý – vysoce postavený muž provádí pokusy na lidech v galaxii. Testuje nové zbraně, což se vám jednoho dne přestane líbit, protože velitel zajde už příliš daleko a tak vám nezbude nic jiného, než se vzbouřit a celou jeho základnu zničit. Což vzhledem k ovládání celé hry nebude nic jednoduchého.

Před zahájením hry doporučujeme okamžitě přenastavit ovládání zbraní z automatického zaměřování na manuální, protože co je to za zábavu, když za vás hra sama míří a vy jen klikáním na displej střílíte? Jistě uznáte, že to není nic moc poutavého. S tím souvisí nepochopitelná věc, a to ta, že pokud máte manuální míření zapnuté nemůžete mít zaplý tutorial, což nedává smysl. Jinak v nastavení se samozřejmě nachází spousta možností, jak si vyladit ovládání, ale nic vám to nepomůže, to je v celé hře naprosto katastrofálně udělané a čím těžší hra bude tím víc vás to bude štvát. Jeden z nešvarů je například automatické krytí. Ano občas sice funguje, ale opravdu jen někdy. Většinou potřebujete střílet na víc směrů a buď se vaše postava nechce krýt vůbec, nebo se zase kryje když se potřebujete rychle přesunout a vás to tak jenom zdržuje. Také se mi při hraní stávalo, že jsem se bugnul a to právě v důsledku automatického krytí.
Další mínus je přehřívání zbraní, je to sice o názoru každého, ale zrovna u této hry je prostě potřeba pálit jednu dávku za druhou a ne čekat až vám zbraň vychladne. Bohu dík za to, že je k dispozici nastavení citlivosti ovládání, ale ani tak vám to moc nepomůže, hra se ovládá strašně a to jsem příznivce ovládání her gesty.


S hrafikou to už vypadá trochu lépe, i když takle zpracované postavy a prostředí jsme byli zvyklí vídat už i u rok starých titulů. Samozřejmě hra se na první pohled může zdát podobná loňskému titulu Dead Space, kterému jsme udělili maximální hodnocení. Bohužel vývojáři jako by vzali engine z této hry a předělali ho tak, aby se to nedalo ovládat a vy jste tak museli dělat některé pasáže i vícektát za sebou, což by vedlo k prodloužení herní doby, jinak si to vysvětlit nedokážeme.


Herní zážitek to už je něco jiného, když zapomeneme na špatné krytí, ovládání postavy, ovládání zbraní a to, že si občas dělá hra co chce, tak atmosféra přestřelek je naprosto fenomenální a kdyby fungovalo krytí tak jak má, klidně bych označil Mass Effect Infiltrator za nejlepší hru co se týče přestřelek.


Ve hře si můžete vylepšovat vaše prostředky (zbraně, výstroj atd…) a to za body (měnu), kterou sbíráte za zabití náročnějších protivníků. Body si také můžete koupit za reálné peníze a právě k tomu vás hra nutí, neboť v některých pasážích jde opravdu do tuhého a se základním vybavením jsou tyto pasáže náročné na zvládnutí.

Mass Effect Infiltrator můžete mít za 162 Kč, což je stejná cena jako u Dead Space. Pokud bysme vám měli radit, tak raději sáhněte po Dead Space, je to sice spíš akční hororovka, ale i tak vám nabídne mnohem lepší herní zážitek a hlavně se naprosto fenomenálně ovládá. Jak tomu bylo u Dead Space i v Mass Effectu výrobce doporučuje hrát hru se sluchátky (pokud nemáte na svém zařízení stereo reproduktory), nebo ještě lépe mít připojený mobil přímo na reproduktory, aby jste docílili krásného prostorového zvuku. Právě zvuk zbraní, hudba či dabing jsou opravdu skvělé, ale špatné ovládání to bohužel nevykompenzuje.

HODNOCENÍ: 6 / 10

+ atmosféra přestřelek na výbornou

– Otřesné ovládání, hlavně v rychlých a náročných pasážích
– S automatickým zaměřováním je to nuda, manuální nefunguje
– Automatické krytí: nedoladěné, odfláknuté
– Přehřívání zbraní: otravné raději bychom viděly počet munice

 

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentáře (2)

 • Pavel

  s autorem recenze musím nesouhlasit…sám si totiž hru znechutil přenastavením ovládání. Jistě ovládání se ze začátku s automatickým mířením může zdát jako přílišné zjednodušování, ale je potřeba si uvědomit, že tahle hra není o sundáván jednoho protivníka za druhým z bezpečného krytu, je o tom, že hráč takticky využívá své schopnosti a kombinuje je se zbraněmi, které se snaží střídat, aby dosáhl co nejlepšího hodnocení. Za obdržené hodnocení hráč dostává tolik potřebné kredity na upgrady. Pokud se hra hraje trochu takticky není problém v ní postupovat dále a vydělávat si na upgrady. Tohle není Shadowgun!!! pokud si hráč uvědomí, jak má hrát, je to prostě parádní jízda.

  Odpovědět
 • Co se vás týče, já jsem nikdo

  Jako první nesouhlasím s tím že EA vydává kvalitní hry, ale budiž :D

  Mass Effect Infiltrator bych nedoporučovala nikomu kdo nehrál Mass effecty 1 a 2, je to jakoby jste hráli ME3 bez předchozích dílů a právě proto:
  1) spousta věcem neporozumíte
  2) přijdete o hodně referencí
  3) ze hry se pro vás stane prostě bezpříběhová divačka a věřte, že to nadšení které máte po zapnutí téhle hry když mass effetské universum znáte, se nemůže rovnat tomu, když je to váš první ME

  V téhle hře oceňuju hudbu (je přece jen z ME3 :D ) a naopak se mi nelíbí že dávaj nepřátele i na příběhově nesmyslná místa, mass effecty nikdy nebyly o „zabij co nejvíc můžeš“, spíš o řešení

  Zachovaly se paragonské a renegadeské akce, to uznávám, ale mohly by mít větší důsledky

  Takže skvělá hra, špatný Mass Effect, toť vše ode mne :D

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru