Navigace: Úvod » Telefony » ZTE Blade 2 brzy dostupný na trhu

ZTE Blade 2 brzy dostupný na trhu

ZTE Blade 2 brzy dostupný na trhu

První model čínského výrobce ZTE s označením Blade vyšlapal cestičku čínských telefonů do kapes evropských uživatelů. Nástupce bestselleru čeká za dveřmi.

Filozofie první generace jednoho z nejprodávanějších komunikátorů byla jasná. Za dobrý peníz nabídnout komplexní funkce mobilního telefonu s OS Android. To zůstává i u nového modelu.

Model Blade 2 se drží zavedeného designu, který nenadchne a ani neurazí. Typické rysy modelu zůstávájí, tedy především čelní plocha s trojicí HW tlačítek pod displejem, microUSB konektor pro připojení nabíječky a datového kabelu na levé straně či umístění fotoaparátu. Největšími inovacemi co se týče vzhledu je čočka předního fotoaparátu nad displejem, kryt baterie nezakrývající celou zadní stranu přístroje a absentující stříbrné boční linky.

I co se týče výbavy, leckteré prvky zůstávají. Týká se to především displeje, který i u novinky disponuje úhlopříčkou 3,5″ palce a i WVGA rozlišení je shodné. Zůstává také kapacita paměti RAM o hodnotě 512 MB, vnitřní paměť vzrostla na 1 GB. Zdroje uvádějí, že pro  uživatele bude dostupných pouze 200 MB. Největší inovací u novinky je užití ARMv7 procesoru Qualcomm MSM7227A doplněného grafickým čipem Adreno 200 a užití nejaktuálnější verze OS Android Ice Cream Sandwich. Pro úplnost, baterie disponuje kapacitou 1200 mAh.

Model bude opět dostupný v bílé a černé barvě. Blade 2 se na trh dostane na sklonku května, oficiální cena českého distributora hovoří o ceně necelých 4000 Kč. Konkurence je veliká, především v podobě malých modelů Sony Ericsson Xperia Mini a druhého čínského draka Huawei Ascend G300.

Má šanci Blade 2 navázat na úspěchy svého předchůdce? Tím si nejsme tak jisti.

Komentáře (7)

Komentovat

Nahoru