Navigace: Úvod » Návody » Začátečníci: Jak si koupím aplikaci na Android?

Začátečníci: Jak si koupím aplikaci na Android?

Začátečníci: Jak si koupím aplikaci na Android?

V tomto návodu ukážeme nováčkům postup, jak si koupit aplikaci na Google Play.

Už máme vytvořený účet na Googlu, umíme instalovat aplikace, zbytečné aplikace také odinstalovat, ale přichází čas naučit se, jak si aplikaci koupit. Zatím byla řeč o těch, které jsou zadarmo, ale časem narazíte na jisté mantinely, které Vás občas donutí si nějakou tu aplikaci/hru zakoupit.

Jdeme na to.

Postup výběru aplikace je stejný jako zde: “Jak instalovat aplikaci?”.
Rozdíl je v tom, že aplikace Vám nepůjde nainstalovat, ale bude Vás vyzývat k zakoupení.

Nákup probíhá online prostřednictvím Vaší platební karty. Google Play Vás vyzve k zadání údajů jako jsou – č. karty, datum, platnost  karty, CVC kód, Vaše jméno a příjmení, adresu a tel. číslo. Je potřeba mít proto na Vaší kartě aktivované platby online. Po zadání těchto údajů přejdete na stránku s potvrzením transakce a po úspěšném ověření zadaných údajů nákup proběhne. Google si tyto údaje o kartě údaje uloží a příště je již nebudete muset zadávat.

Stává se, že některé aplikace mohou na jistých telefonech či verzích Androida zlobit a vy byste tak zbytečně přišli o peníze za nákup nepoužitelné aplikace. Po zakoupení proto máte limit 15 minut na ozkoušení její funkčnosti. Pokud ji do 15 minut od zakoupení odinstalujete, peníze se Vám vrátí.

Komentáře (14)

 • aldenson

  PROC google potrebuje moji adresu a hlavne Telefonni cislo? neni to tak trochu sikana? v cem se tohle lisi od jakychkoliv jinych karetnich portalu na internetu????? Byl bych vdecny za odpoved.

  Odpovědět
 • klook

  to Aldenson:
  Souhlasím, je to tak neskutečně riskantní zveřejnění citlivých údajů, že si radši placené aplikace odpustím.

  Odpovědět
 • petr

  Naprostý souhlas.Platební metoda bez možnosti dalších alternativ je naprosto nesmyslná a bezpečnost je minimální.V telefonu zůstane uložené heslo a kdokoliv se dostane k vašemu mobilu, tak vám nákupem všemožných aplikací s klidem vyluxuje účet……

  Odpovědět
  • Abix

   Kdyby sly apps kupovat s tim, ze mi o ne operator navysi fakturu za sluzby, tak beru. Nikdy ale nebudu davat takto citlive udaje skrz mobil. Aplikaci za 19 korun radsi nekoupim, eventuelne vyuziji alternativni zdroj. Nejde mi ale o to, ze bych koupit nechtel – jen me velmi irituje zpusob provedeni transakce. Az se toto zmeni, verim, ze ubyde piratstvi na Androidu.

   Odpovědět
 • je to na

  taky nevim proc se to neda nejak obejit!

  Odpovědět
 • JESJES_CZ

  mám ješte pár dotazů 1) nejsou ty nákupy až od 18 let??,
  2)musí se to potvrzovat na účtě nebo to jen tak projde??
  3)může se nějak zrušit zapamatování těch informací???
  PROSÍM ODPOVĚZTE:D

  Odpovědět
 • dan

  Mohli by to udelat tak ze by se odecitalo z kreditu protoze nejaky lidi (jako ja) jeste kartu nemaj:: D

  Odpovědět
 • Lucie

  Ahoj, když chci něco koupit na Google Play, tak dám normálně pokračovat, pak zadat kreditní nebo debetní kartu, ale když to zmáčknu, tak se mi ukáže, že aplikace Google Play přestala pracovat….nějaká rada? Dík.

  Odpovědět
 • J.P.

  Čest chci se jen zeptat kdyź si koupím nějakou aplikaci na Google Play a po par dnech ji třeba odinstaluji nebo se mi smaže z paměti ,můžu ji zase nainstalovat aniž bych ji znova platil anebo ji zase musím zaplatit ???
  Děkuji za každou odpověď.

  Odpovědět
 • Ihor

  Pročse neda kouput přes SIM?

  Odpovědět
 • david

  Pise mi to neplatne cislo karty

  Odpovědět
 • Lucie M.

  Musím mít kreditku nebo mužů použit debetni platební kartu? Kreditku nechci a u zadaní debetni mi to hlásí, ze to nejde :(

  Odpovědět
 • Dr.Horácio

  A není žádná jiná možnost jak si koupit aplikace?

  Sem si jistý že by jsem to ocenil ne jenom já a le i jiný lidi co nemají platební kartu.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru