Navigace: Úvod » Večerní okénko » Večerní okénko: strasti a slasti uživatelských ROM

Večerní okénko: strasti a slasti uživatelských ROM

Večerní okénko: strasti a slasti uživatelských ROM

Operační systém Android vyniká oproti svým konkurentům svoji velkou otevřeností. Díky tomu vniká neuvěřitelné množství kvalitních alternativních ROM. Někdy to má ale svůj háček.

Rozhodl jsem se pro pořízení vlastního tabletu. Po mnoha zkoumání a bádání volba padla na osvědčenou čtečku elektronických knih Nook Color. Volba padla především díky slušnému hardwaru, nízké ceně, kovovému rámu a v neposlední řadě podpoře CyanogenMod týmem. Po pořízení šlo ihned původní prostředí pryč a do tabletu jsem nahrál upravenou verzi CyanogenMod ROM 7.2.

Prvotní nadšení bylo rázem schlazeno. Po instalaci jsem provedl obnovu svých oblíbených aplikací a začaly patálie. Tablet  se začal zasekávat při neočekávaných situacích a taky probuzení z režimu spánku bylo nad jeho síly.  Po zkouškách změny paměťových karet s jejich naformátováním či různým wipováním a zkoušení taktů procesoru se uspokojivý výsledek nedostavil . Hledání po diskuzích neneslo své ovoce, problém přetrvával. Původní CyanogenMod 7 jsem nahradil nejnovější devátou verzí, leč bez hardwarové akcelerace to není ono. Na druhou stranu obnova stejných aplikací proběhla bez problémů a zasekávání se nedělo.

Po týdnu jsem se rozhodl dát šanci starší verzi postavené na Gingerbread. Stejný postup a stejný problém. Nicméně po hodině serfování na internetu se problém podařilo lokalizovat. Problém byl schován ve widgetu hodin na ploše. Nook Color  neumí kooperovat s widgetem hodin! A bylo po záhadě.

Ačkoliv kvalita uživatelských ROM je mnohdy na velmi vysokých úrovních, někdy ale dokáží pořádně překvapit a potrápit. Tento příklad budiž varováním pro ostatní.

Komentovat

Nahoru