Navigace: Úvod » Návody » USB Mass Storage zvoní umíráček, nikoliv ale úplný

USB Mass Storage zvoní umíráček, nikoliv ale úplný

USB Mass Storage zvoní umíráček, nikoliv ale úplný

Google se s příchodem Ice Cream Sandwich rozhodl spolu s tlačítky pod displejem zatočit i s užitečným režimem USB Mass Storage pro připojení SD karty k počítači. Naštěstí ale Total Commander umí zásuvné moduly.

Samsung Galaxy Nexus jako první ovečka přišla s režimem připojení MTP k počítači. Což znamená, že se paměť přístroje nepřipojuje klasickým způsobem jako další disk (USB Mass Storage), ale jako multimediální zařízení. Což je užitečné pro různé synchronizace s přehrávači na počítači, staromilci z tohoto způsobu ale kvetou.

Naštěstí i zde existuje řešení, leč nikoliv plnohodnotné. Mnozí z vás jisté znají vynikající souborový správce Total Commander, který svým způsobem práce navazuje na MS DOS a zatím tuto metodu práce se soubory nikdo ničím praktičtějším nenahradil. Vyjma práce se soubory existují do souborového manažera i dodatečné plug-iny.

A ty využijeme. Mezi jinými užitečnými je totiž k mání i plug-in pro připojení zařízení standardu MTP. Po jeho přidání tak můžete může v Total Commanderu pracovat s pamětí telefonu jako s jakýmkoliv připojeným diskem.

Jak na to

 • stáhneme si Total Commander a nainstalujeme, zároveň si stáhneme i dodatečný plugin a rozbalíme
 • po otevření Commanderu zabrousíme do horního menu, konkrétně do položky Konfigurace a následně zvolíme Možnosti…
 • zde v levém seznamu vybereme možnost Doplňky a u volby Doplňky souborových systémů (*.WFX) klikneme na Konfigurovat
 • zde stačí pouze přidat stažený doplněk dle stejnojmenného tlačítka a volbu potvrdit tlačítkem OK

 • toť vše, pro zobrazení obsahu připojeného telefonu stačí zabrousit do položky sítě (mezi písmenky disků schované pod značkou lomítka -\-) a můžete s obsahem paměti pracovat jako s klasickým diskem

Procedura je jednoduchá a velice efektivní. Jediná chybička vězí v nemožnosti skrytí aktuálně kopírovaných položek. Nicméně jedná se o jediný kompromis, přenosové rychlosti jsou obdobné jako u kopírování pomocí USB Mass Storage.

Komentáře (12)

 • Pix

  Konečně konec usb mass storage pro windows – což doufejme označuje i konec fat32 v našich moderních systémech co nosíme po kapsách.

  Jen někdo musel mít koule na to konečně se na ten usb mass storage vykašlat. Bravo samsungu!

  Už se těším až koupím telefon třeba s btrfs filesysteme na celé vnitřní paměti, ta rychlost bude úplně někde jinde.

  Odpovědět
  • Harry

   Za tím nestojí Samsung, ale Google.

   Odpovědět
   • Petr

    Ahoj,
    myslím že nikomu ani tak nevadí, že někdo konečně „měl koule“ a zbavil se usb mass storage. To co vadí, je nepraktičnost (ne-ergonomičnost) implementace MTP (WPD) ve windows.

 • Jarin

  IMHO ja v TCMD zadny plugin nepotrebuju,
  staci si zobrazit slozku Tento pocitac a tam to je :D :D :D

  Odpovědět
 • hm

  plugin neni pro 64bTCMD takze stale nic ..

  Odpovědět
 • Honza

  zajásal jsem, nainstaloval a použil… a ejhle – přesouvané soubory zmizely z telefonu a na kartu nedorazili, vše v tahu, důvod neznámý. Takže opravdu nedoporučuji!

  Odpovědět
 • Jakub

  Díky moc! Tohle jsem přesně hledal.

  Odpovědět
 • Luka

  Ani jsem nevedel, ze kopirovani pres USB mass storage je uz staromilské. Co do prakticnosti je to pro me jedine mozne. Pres okna „Tento pocitac“ atd. je to hnus, velebnosti… Plugin obcas drhne, napr. nezkopiruje cele adresare, ale jen prvni soubor v nem a jde dal, jednou zas skoncila vetsina souboru v korenovem adresari (ne v tom kopirovanem), ale porad daleko nejlepsi…

  Odpovědět
 • Budliky

  To stejný chci tam předat jednu debilní písničku, čekam jak kretén asi 10 minut a pak mi to napíše nějakou blbost o tom že se to nepodařilo poříd stejný jak s timhle pluginem tak bez něho z tento pc atd atd ….

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru