Navigace: Úvod » Příslušenství » USB JIG: mocná zbraň na nefunkční telefony Samsung

USB JIG: mocná zbraň na nefunkční telefony Samsung

USB JIG: mocná zbraň na nefunkční telefony Samsung

Ve flashování telefonů jsou vždy skryty hrozby bricku telefonu. Tedy situace, kdy telefon něco dělá, rozhodně ale ne to, co má. Telefony Samsung však mají pro tyto situace kvalitní pojistku.

Jistě mnozí z vás se setkali se situací, kdy po flashování telefonu displej jen problikne nebo proces bootování skončí na logu výrobce. Tyto situace je nutné řešit s chladnou hlavou a nepanikařit. Uživatelé mobilních telefonů Samsung však mohou mít v ruce mocnou zbraň pro následné oživení přístroje.

Tato zbraň se jmenuje USB JIG. O co jde. Je to v podstatě microUSB konektor bez jakéhokoliv kabelu. Pokud se podíváme pod pokličku, jedná je o propojené piny 4 a 5 pomocí drobného rezistoru. Nic víc, nic míň.

A k čemu tento mrňous slouží? Při instalaci recovery či kompletního flashe pomocí software ODIN jste se setkali s Download režimem přístroje, který slouží k nahrávání zásadních součástí systému do telefonu skrze počítač. USB JIG nedělá nic jiného, než vyvolává tento režim. Stačí JIG zapojit do konektoru vyplého telefonu a přístroj se po chvíli spustí v režimu Download ať se děje co se děje.

Díky USB JIG lze telefon s jakoukoliv formou poškození vnitřního software připojit k programu ODIN a následně nahrát korektní verzi ROM pro opětovné oživení přístroje. Díky této vlastnosti je JIG defakto nutností pro všechny uživatele, co si s telefonem rádi hrají a situaci chtějí mít pod kontrolou.

USB JIG lze pořídit mnoha způsoby. Díky svému principu ho lze vyrobit doma. Vzhledem k ceně pár desetikorun na klasických zahraničních distribučních kanálech (eBay, Deal Extreme,..) je ale domácí pájení zbytečné. Zbývá dodat, že JIG je vhodný pro všechny chytré přístroje Samsung. Jen je nutno dávat si pozor na kompatibilitu. JIG pro přístroje s OS Android má odlišné zapojení, než-li pro přístroje s OS Windows Phone.

Komentáře (4)

Komentovat

Nahoru