Navigace: Úvod » Aplikace » S2E: plnohodnotná práce s EXT oddílem v CyanogenMod

S2E: plnohodnotná práce s EXT oddílem v CyanogenMod

S2E: plnohodnotná práce s EXT oddílem v CyanogenMod

CyanogenMod je vynikající modifikace nejenom pro telefony překypující výkonem a všemožnými obřími paměťmi. Výhody ROM jsou však ještě více viditelné na slabších strojích. Aplikace S2E ruší zásadní nedostatek těchto strojů – nedostatek vnitřní paměti.

Všichni majitelé ZTE Blade, LG Optimus One či Samsung Galaxy Ace jistě dají zapravdu, že vnitřní paměť není to, čím by se tyto jinak podařené telefony mohly chlubit. Původní kapacita 512 MB, okleštěná o vnitřní systémové oddíly se rázem smrskává na 200 MB pro aplikace a jejich data. A to je pramálo. Jisté řešení spočívá v manuálním přesouvání nainstalovaných aplikací na kartu, ti chytřejší využijí EXT oddíl na paměťové kartě.

Proces, jak EXT oddíl využít, naši pravidelní čtenáři jistě znají. Uživatelé CyanogenMod ROM mají situaci ohledně přesouvání oddílů značně zjednodušenou. A to v podobě aplikace S2E, která spoustu práce udělá za ně.

 

O co jde. Aplikace S2E umí automaticky do systému dodat scripty pro automatické připojení EXT oddílu paměťové karty (umožňuje práci se dvěma nejčastějšími typy – EXT3 a EXT4). Následně v prostředí aplikace lze nastavit, jaké součásti vnitřní paměti mají být přesunuty do tohoto oddílu. Tímto způsobem lze nejenom přesunout aplikace samotné, ale i jejich data či celý Dalvik cache. Výsledný efekt je jasný – konec nedostatku vnitřní paměti a s tím spojených otravných hlášek.

To vše ve velice jednoduchém a intuitivním prostředí. Potěší zachování nastavení i při instalaci aktuálnější verze ROM (pokud není proveden wipe) a kooperace jak s CyanogenMod 7, tak i nejnovější verzí CyanogenMod 9.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

Aplikace je navíc dostupná zdarma v obchodě Play. S2E patří mezi jedny z aplikací, které by na starších strojích s CyanogenMod ROM rozhodně neměly chybět. Svoji kvalitu aplikace ukazuje i v hodnocení uživatelů v obchodu Play. Plné pětihvězdičkové hodnocení je k vidění zřídka.

Komentáře (1)

Komentovat

Nahoru