Navigace: Úvod » Aplikace » Paměť národa přichází s aplikací pro OS Android

Paměť národa přichází s aplikací pro OS Android

Paměť národa přichází s aplikací pro OS Android

Sdružení Post Bellum se již několik let zabývá shromažďováním příběhů lidí, především disidentů či jinak perzekuovaných osob minulého režimu. Příběhy chce zprostědkovávat dál a to i za pomoci aplikace pro operační systém Android.

Stejnojmenný cyklus jistě mnozí znají díky vysílání na programu ČT24. Pro objasnění toho, co vůbec aplikace nabízí, je nutné si přiblížit funkci samotného archivu. Archiv Paměti národa se skládá z příběhů různých osob zažitých v minulém století. Ty jsou doplněny také informacemi z archivu druhého obdobného projektu s názvem Příběhy 20.století. Celkový počet záznamů již přesáhl metu 2500 a neustále se rozrůstá. Pilotní Beta verze aplikace pro operační systém Android zatím čítá jen jednotky, počet příběhů se bude dále rozrůstat.

Nyní k samotné aplikaci. Rozhraní aplikace se skládá ze dvou základních obrazovek pro čtení samotných záznamů. A to dle místa, kde se událost stala a dle samotných osob, kterou ji prožily. Tato dvojice je doplněna rozhraním pro vyhledávání a oblíbenými položkami.

Zobrazení dle místa zobrazuje záznamy na mapě či v přehledném seznamu, ve kterém jsou shromážděny veškeré záznamy z databáze aplikace. Samotná mapa je postavena na podkladech Google Maps a umožňuje lokalizaci prostřednictvím GPS čipu telefonu.

 

Samotný záznam je klíčován dle místa udání a kapitol. Záznam dále obsahuje základní informace o místu doplněné fotogalerií.

 

Po rozkliknutí kapitoly se již dostáváme k samotného příběhu. Příběh v textové podobě je doplněn i biografií autora. Koncept celé aplikace je multimediální, obsah je doplňován i zvukovými záznamy autorů příběhů.

 

Samotná aplikace je postavena na offline záznamech, je tedy vhodnou i mimo místa s Wi-Fi připojením. Stinnou stránkou toho řešení je poměrné vysoká velikost samotné aplikace (bezmála 40 MB), svá data si nicméně ukládá na SD kartu telefonu. Ačkoliv se jedná o Beta verzi určenou především ke zpětné vazbě uživatelů, při užívání jsem se nesetkal s nestabilitou, či jinými problémy.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

Aplikace je zdarma dostupná v obchodu Play a může být užitečnou pomůckou nejenom pro historiky či fanoušky historie. Z dějin se lidstvo učí a každá činnost zpřístupňující dějiny České Republiky musí být pouze pochválena. Další informace o projektu jsou dostupné na webu ČT24.

Komentáře (4)

 • miresk

  Mám lepší nápad,co takhle aplikace o zločinech a zlodějnách dnešní doby v reálném čase

  Odpovědět
 • Jara

  Tak to sedí, chudáčky disidenty nechte na pokoji , vždyť to byli a jsou kolaboranti, kteří zničili tento moderní 150 let prosperující stát. Teď můžeme jen plakat nad naší tupostí , že jsme tak bezprecedentně naběhli , jako idioti. Snad to změní soudný den 21.12.2012. Stejně je to všechno v pr… a blahobyt a pohoda se už nevrátí . propásli jsme svoji šanci na lepší život. Komanči nás špatně informovali o kapitalismu. Čau v příštím životě s novým Leninem.

  Odpovědět
 • Zítek

  To Miresk: soudruh? Milicionář? pohraničník? Vrah?

  Odpovědět
 • zdenek

  když si chci stáhnout nějakou hru tak mi to vždycky napíše v externím uložišti je málo místa přítom na pamětovcě mám volno přes 1 GB a v mobilu přes 170 MB.. čim to je ?

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru