Navigace: Úvod » Aplikace » MiHome: launcher ve stylu MIUI

MiHome: launcher ve stylu MIUI

MiHome: launcher ve stylu MIUI

MIUI se stala pro mnohé velice oblíbenou uživatelskou ROM. Nejenom díky svým grafickým finesám, ale i také díky svému launcheru. Ten je nyní k dispozici pro všechny telefony s nejnovějším operačním systémem Android Ice Cream Sandwich.

Launcher užívaný v MIUI ROM je svým principem odlišný od běžných zvyklostí. Základním krérem launcheru je absence jakékoliv struktury menu, ve které jsou shromážděni zástupci aplikací. Launcher je tvořen ve stylu přístrojů Apple, vše se tedy odehrává na základní obrazovce. Umístěné zástupce následně můžeme doplnit widgety či sdružovat do složek. Vše doplňuje dolní liška klasického stylu, do které lze umístit až 5 odkazů na nejpoužívanější aplikace.

 

Sám launcher obsahuje základní sadu widgetů. Mezi nimi nalezneme několik hodin (analogové a digitální), sadu fotorámečků,  přizpůsobitelný widget rychlého přepínání nebo widget kontaktů. Launcher vyjma věstavěných umí pracovat i s dalšími widgety aplikací třetích stran.

 

Samotná grafika launcheru je plně ve stylu MIUI ROM, obsahuje i nástroje pro stahování dalších tématek z databáze MIUI čítající více než 8000 položek. Launcher také přizpůsobuje samotné ikony aplikací do jednotného grafického stylu.

Součástí instalačního balíčku s prostředím je i vestavěný zámek obrazovky MiHome Locker, který umí pracovat s témátky a lze ho tedy také přizpůsobit dle vlastního gusta.

 

Jak vidno, možností nastavení launcheru je mnoho a nic podstatného nechybí. Pro někoho může být překážka absence české lokalizace či nekompatibilita launcheru s upravenou hodnotou density v telefonu. Tvůrce MIUI ROM, společnost Xiaomi, launcher osamostatnila od ROM samotné a umožnila instalaci na jakýkoliv telefon s Androidem 4.0.x Ice Cream Sandwich. Launcher si můžete stáhnout ve formě .apk balíčku zde.

Komentovat

Nahoru