Navigace: Úvod » Bleskovky » BlackBerry představilo inovovanou metodu prediktivního psaní

BlackBerry představilo inovovanou metodu prediktivního psaní

BlackBerry představilo inovovanou metodu prediktivního psaní

BlackBerry nedávno představilo desátou verzi prostředí svých komunikátorů. Uživatele Androidů ale zaujme nový koncept psaní na softwarové klávesnici za pomoci predikce.

Jedna z největších výzev současné doby dotykových komunikátorů je možnost zadávání textu. Telefony s klasickou HW  klávesnicí pro zadávání textu pomalu, ale jistě vymírají a další metody v podobě všelijakých pochybných konceptů klávesnic či hlasového zadání stále nejsou tou pravou náhradou. Nový operační systém BlackBerry ukazuje novou možnost napovídání slov při psaní, které přehledně ukazuje oficiální video výrobce.

Koncept predikce je na videu viditelný od 21. sekundy. SW klávesnice je klasického typu bez žádných novot. Zajímavá je ale možnost napovídání slov. Slova jsou navrhována přímo nad klávesami a samotné zadání slova probíhá prostřednictvím gesta nad daným písmenem. Psaní po určitém zvyku může být pohodlnější, protože prstem nemusí uživatel utíkat někam do prostoru nad klávesnici, jak je dnes při predikci zvykem.

Inovovaný koncept vypadá zajímavě a hlavně použitelně. Zcela jistě se ho chopí vývojáři SW klávesnic pro OS Android a v dohledné době se ho dočkají uživatelé Androida. Jaký je váš názor?

Komentáře (1)

  • Honza

    Super nápad, už se těším až se toho někdo ujme na Androida. Nejlépe SwiftKey s nějakou aktualizací nově připravované 3. verze. :) Ale řekl bych, že to ještě chvíli potrvá…

    Odpovědět

Komentovat

Nahoru