Navigace: Úvod » Bleskovky » Android poprvé v historii překonal 50 % podílu v USA

Android poprvé v historii překonal 50 % podílu v USA

Android poprvé v historii překonal 50 % podílu v USA

Operační systém od společnosti Google roste neuvěřitelnou rychlostí. Jak u nás, tak po celém světě. Tuzemští uživatelé jsou na tom sice trochu jinak (není u nás tolik oblíbený Apple, jako například v USA), takže má Android v Čechách trochu výhodu. Přesto je úžasné sledovat, jak se zelený robůtek dostává k tisícům a tisícům nových uživatelů. V USA navíc překročil magickou hranici 50%.

Ano, v Americe, která je v oblíbenosti produktů společnosti Apple (a tím pádem i operačního systému iOS) jednoznačně nejsilnější, se nyní na více než polovině veškerých smartphonů objevil Android. Konkrétně tedy na 51 % chytrých telefonů. Polepšil si tedy o téměř čtyři procenta.

Polepšil si také i Apple, a to o něco málo přes jedno procento. Přesto se však v tuto chvíli nemůže ani trochu rovnat Androidu. Podíl iOS se totiž zastavil na 30.7 %, což je o více než dvacet procent méně, než kolik má v tuto chvíli Google se svým operačním systémem.

Tento vývoj je jednoznačně velice výhodný právě pro uživatele Androidu. Stále více vývojářů vytváří své aplikace právě pro tento operační systém a – i když stále v malém počtu – už se setkáváme i s exkluzivním obsahem. Jen tak dále!

Zdroj: androidandme.com

Komentovat

Nahoru