Navigace: Úvod » Návody » NÁVOD: Zamkněte jednoduše launcher v paměti RAM

NÁVOD: Zamkněte jednoduše launcher v paměti RAM

NÁVOD: Zamkněte jednoduše launcher v paměti RAM

Operační systém Android disponuje poměrně důmyslnou automatickou správou paměti RAM. Bohužel i ta nám zavírá aplikace, u kterých nám to může vadit. Mezi ně patří i launcher.

Zejména u přístrojů s nižší hodnotou paměti RAM (512 MB a méně), ze které si navíc nemalý kus uzurpuje grafický čip, se běžně za chodu stává, že systém automaticky ukončuje aplikace pro zvýšení hodnoty volné paměti. V některých případech nám to nemusí vadit, kde to ale rozhodně vadí, je launcher.

Protože launcher využíváme v podstatě neustále a systémový task killer tento fakt nepochopitelně nebere v odstřelování aplikací a jejich procesů v potaz. V reálu je nové, opětovné spuštění launcheru doprovázeno několika sekundami čekání, než se prvky a všechny widgety v launcheru načtou. Což je pěkná otrava.

Co s tím? Řešení je v zásadě dvojí. Buďto máme v telefonu nainstalovánu alternativní ROM (CyanogenMod nebo MIUI), v jejíchž nastavení nalezneme volbu pro zachování launcheru v paměti RAM za každé situace. Kdo služeb těchto ROM nevyužívá, nicméně disponuje telefonem s povolenými právy ROOT, alternativa i pro ně existuje. A je jednodužší, než se na první pohled zdá.

Jak na to

Jak bylo psáno, je nutný přístroj s povolenými právy ROOT a také některý šikovný souborový manažer. Úprava spočívá v přidání jednoho řádku do souboru build.prop, který nalezneme v systémové složce /system. V otevřeném souboru stačí přidat na nový řádek výraz

                     ro.HOME_APP_ADJ=1

Takto upravený soubor uložit a telefon zrestartovat. Toť vše, po restartu bude vnitřní task killer launcher ignorovat.

Jak vidno, na poměrně palčivý problém je velice jednoduché a univerzální řešení pro všechny přístroje a verze OS.

Komentáře (6)

 • hobilis

  Zdravim.
  Zkoušel jsem postup pro zamknutí Launcheru v RAM paměti a nějak se mi to nedaří. Mám LG Optimus 2X s origo ROM a Rootem. Pomocí Total Commanderu jsem zkoušel editovat soubor build.prop a nepovedlo se mi ani změnit atributy, tak že editaci mi to vůbec nepovolilo. Jaký mám použít souborový manažer? Nejlépe, kdyby byl zdarma. Poradí někdo?

  Odpovědět
 • hobilis

  Root Browser taky nepomáhá. Sice se tváří, že všechno maká jak má (zkoušel jsem editovat build.prop, potom po neúspěchu i se změnou atributů), ale když po restartu skouknu build.prop, tak tam ten poslední řádek není. A samozřejmě Launcher se chová stále stejně. Asi zkusím ten Root Explorer (škoda, že není alespoň zkušební verze). Pořád si totiž nejsem jistý, jestli není chyba někde jinde. :-(

  Odpovědět
  • pedro1

   to hobilis : Jestli to neni jeste vyresene, tak to vypada, ze nemas povolen zapis do systemu. Delal si s rootem i s-off? Jeastli ne, budes ho muset udelat, protoze jinak se to bude po restartu vracet – nezapise do /system/bin/sh.

   Pedro1

   Odpovědět
 • roj

  Da sa tento sposob pouzit aj na ine app? Hlavne ma zaujima Klavesnica. Kedze pri viac spustenych apk viber, skype…sa mi nechce udrzat otvorena klavesnica (ani vstavana ci z tretej strany) takze nieco napisat je problem. Dakujem.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru