Navigace: Úvod » Večerní okénko » Večerní okénko: pálíme čarodějnice a zažité zvyky

Večerní okénko: pálíme čarodějnice a zažité zvyky

Večerní okénko: pálíme čarodějnice a zažité zvyky

Jak jistě víme, dnes 30.dubna pálíme všechny čarodějnice v ohních pekelných. I ve světě Androidů však máme pár úkazů, které by si zasloužily spálit s čarodějnicemi také.

1. oběť: výrobci za zbastlené aktualizace

Jednoznačný kandidát na totální vyhlazení. Celkově se problém skládá ze dvou částí. Předně, výrobci si stále trvají na své ekonomické písničce o tom, že bychom si my, uživatelé, měli cca každý půlrok koupit nový telefon a zapomenout na podporu ohledně aktualizací operačního systému. A když už svolí k některé formě aktualizace, tak buďto přijde za nehorázně dlouhou dobu (telefony LG), nebo je aktualizace splácaná na koleně a v reálném světě těžko použitelná (v tomto je odborník Sony).

2.oběť: Motorola

Ohledně Motoroly se za poslední rok událo tolik špatného, až to není hezké. Výrobce vydává skvělé telefony, například modely Defy či Droid Pro jsou bezkonkurenční přístroje pro svoji cílovou skupinu. Nicméně  osadit tyto telefony zamčenými bootloadery a znemožnit aktualizaci na nejnovější verzi OS je minimálně hodno pořádné facky. Aby toho nebylo dost, výrobce spekulativně koupil Google, vykradl patenty a nyní se Motorola nejspíše dočká nového majitele. Jak ten horkej brambor.

3.oběť: Xiaomi

Xiaomi jako první udělal pořádnej kus železa pro komunitu a vybavil ho svojí velice dobrou MIUI ROM. Odemčený bootloader, žádná nesmyslná omezení, prostě geek´s phone jak má být. Jenže větší prodejní nesmysl, jako nabídka v dávkách po několika desítkách tisíc kusů pouze pro Asii, jsem nezažil. Haló Xiaomi! My model M1 chceme taky a rádi si za něj zaplatíme!

4.oběť: aura Galaxy

Ano, i Samsung si zaslouží spálení své části. Kdysi jsem si myslel, že prdlí jsou jen jablíčkáři. Bohužel nejsou. Aura okolo Galaxy S3 nastala takové fáze, že je plně srovnatelná s aurou okolo nepředstaveného iPhonu.  Nevím jak vám, milí čtenáři, mě ale ty články se zaručeně pravými a následně dementovanými informacemi fakt nebaví číst (a to ani titulky). 3.května vypínám Twitter, kdo de do toho se mnou?

5.oběť: absence kreativity

První tiskovka. Představena první malá placka, následně druhá větší placka a jako třešnička na dortu megaplacka. Druhá tiskovka. Publikum šílí, představena placka bez tlačítek pod displejem! Několik posledních měsíců je zasvěceno plackám. Některé jsou hranaté, druhé šišaté, všechny ale v podstatě na jedno brdo. Kde jsou časy skvělých nápadů v podobě konceptu Sony Ericssonu P910i s parádním odnímatelným flipem, HTC Touch Pro 2 s konceptem výklopného displeje anebo Sony Ericssonu M600i, na jehož báječnou  klávesnici vzpomínám dodnes.

Toto je mých 5 obětí, které by si zasloužily spálení navždy. Jaké jsou ty vaše?

Komentáře (1)

  • zaty

    6. Shitozni fotaky v low endu. Ja chapu ze do low endovych modelu vyrobci nechteji davat spickove fotaky, nicmene kdyby tam dali neco na urovni starych Sony Ericssonu (napr K750i fotil hezky), tak by je to nezabilo.

    Odpovědět

Komentovat

Nahoru