Navigace: Úvod » Večerní okénko » Večerní okénko: Klapka! Instagram po dvoustém padesátém druhém

Večerní okénko: Klapka! Instagram po dvoustém padesátém druhém

Večerní okénko: Klapka! Instagram po dvoustém padesátém druhém

Zrodil se nový fenomén, který stojí nehorázné peníze. Tak jsem teda tu slávu nainstaloval i do svého telefonu.

Je jen málo věcí, za něž se platí miliarda v tvrdé dolarové měně, natož u kupce s mozkem na správném místě, jako je Mark Zuckerberg. S ohlasy typu mrvítko, nesmysl ale také skvělá aplikace a úžasná zábava jsem se teda rozhodl Instagram nainstalovat.

Po jednoduché instalaci jsem se zastavil hned u první volby aplikace. Proč proboha chce registraci? Proč se musím registrovat k pořízení čtverečku skrze čočku mého fotoaparátu? Hm, budiž, za chvíli se budu registrovat už i u vstupu na veřejné WC.

První dojmy z aplikace jsou dobré. Prostředí je rychlé, intuitivní a vyzná se v něm kdekdo. Ještě aby bylo něco složitého na alternativní aplikaci pro pořizování snímků. Rozhodl jsem se tedy udělat svůj první snímek. A nebudu napínat, je zároveň i posledním. Po pořízení začalo to správné žůžo, které si v ničem nezadá v tipování těch správných čísel v dalším slosování Sportky. Jaký efekt vybrat, aby právě tato fotka byla ta nejlepší.

Světlý, tmavý, tmavší, světlejší… Hm, stromeček Hudson dá nejlépe vyniknout kvalitě mého snímku. Otáčet nechci, sluníčko mi nijak nepomůže v docílení konečného efektu. Upload a hotovo.

Jediné, čemu na Instagramu rozumím je fakt, že umí celkem slušně schovat neschopnost výrobců své komunikátory vybavovat slušným fotografickým náčiním. Protože ty přepaly, neostrosti, zkreslení barev a já nevim co dalšího anti-fotografického umí přeplácat efekty, které mimochodem zvládá také dalších 20 aplikací pro focení.  A nemusí k tomu mít nutnost se někde registrovat a tím pádem dávat všanc svůj mail dravci z Facebooku. Jeden mu musí stačit. A to, že čtverec je absolutně nepoužitelný obrazec pro cokoliv na šikoroúhlém displeji, ví nejeden amatér.

Vlastně mne napadlo ještě jedno pozitivum. Někdy z Instagramu lezou i snímky, kterým lze odpustit nesmyslnost celé aplikace.

 

Komentovat

Nahoru