Navigace: Úvod » Telefony » Tristní situace komunikátorů s HW klávesnicí v Evropě

Tristní situace komunikátorů s HW klávesnicí v Evropě

Tristní situace komunikátorů s HW klávesnicí v Evropě

Hardwarová QWERTY klávesnice bývala kdysi nedílnou součástí nabídky všech výrobců komunikátorů napříč všemi operačními systémy. Momentálně je v Evropě kvalitních komunikátorů s klávesnicí jako šafránu.

Pokud jsem běžný uživatel a chci si na staré kontinentně pořídit nový komunikátor s QWERTY klávesnicí, situaci mám dosti stíženou. V zásadě je volba mezi 3 modely. Jedná se o dvojici Sony Ericssonů z loňského modelového ročníku Xperia Pro a Mini Pro. Telefony disponují jednojádrovým 1 GHz procesorem, 512 MB paměti RAM, displejem vylepšeným o Bravia Engine a velice dobrými klávesnicemi pro psaní.

Pokud mi Xperie nevyhovují, zbývá de facto ještě starší HTC Desire Z, které výbavu Xperií z velké části kopíruje. Na rozdíl o nich ale Desire Z nedostane upgrade na Ice Cream Sandwich. V době dvoujader a HD displejů poněkud slabá nabídka, nemyslíte?

USA situaci zachraňuje

Pokud se ale přesuneme za velkou louži, situace se rázem mění.

Motorola Droid 4

Nejnovější kousek v modelové řadě Motorola Droid patří mezi nejlépe vybavené komunikátory všeobecně. Dvoujádrový procesor tikající na 1,2 GHz, 1 GB paměti RAM, Bluetooth ve specifikaci 4.0, fullHD video výstup či dvojice kamer (8MPix vzadu a 2 MPix vpředu). Započítáme-li luxusní pětiřádkovou klávesnici (tu jsme naposled viděli několik let nazpět) a AMOLED displej s qHD (540 x 960 pixelů) rozlišením, není telefonu co vytknout. Vlastně ano, podporu pouze CDMA sítí.

 

Samsung Captivate Glide

Ani Samsung se na poli špičkových přístrojů s QWERTY nenechá zahanbit a model Captivate Glide určený pro operátory AT&T v USA a Rogers v Kanadě je toho důkazem. Dvoujádrová NVidia Tegra2, 1 GB paměti RAM, 4″palcový Super AMOLED displej („pouze“ s WVGA rozlišením) a čtyřřadá QWERTY klávesnice. Taková učesanější verze Galaxy S2.  Přístroj disponuje slotem pro SIM kartu a umí pracovat i ve standardech GSM a 3G sítí v Evropě, individuální provoz je tedy možný.

HTC  EVO Shift 4G a Merge

A do třetice bratříčci od thaiwanského HTC, kteří na výše zmíněnou dvojici výbavou zaostávají, na poli QWERTY komunikátorů v evropských měřítkách se ale nemusejí stydět. Oba disponují jednojádrovým Scorpionem od Qualcommu pracujícím na taktu 800 MHz, 512 MB pamětí RAM a displeji obdařené technologií SLCD. EVO s úhlopříčkou 3,6″ palce, Merge o úhlopříčce 3,8″ palce. EVO navíc nabízí podporu sítí 4.generace. Také není vhodný pro Evropu, umí pracovat pouze v CDMA sítích. Zato model Merge ano.

Vybrali jste si nástupce svého letitého zařízení, na kterém se tak krásně píší emaily a komunikuje v sociálních sítích? Vyjma Samsungu a HTC srovnatelného s naším zetkem tyto velice zajímavé kousky nejsou vhodné pro provoz v Evropě a nejsou zmínky, že by se v dohledné době měla tato tristní situace měnit. Natož, když HTC nedávno oznámilo ukončení produkce přístrojů s vysouvací klávesnicí.

Vzpomínáte si na to, že vůbec první Android na světě disponoval QWERTY klávesnicí? Kde jsou ty časy.

 

Komentáře (6)

Komentovat

Nahoru