Navigace: Úvod » Telefony » Tablet Ainol Novo 7 Elf v redakci

Tablet Ainol Novo 7 Elf v redakci

Tablet Ainol Novo 7 Elf v redakci

Do redakce nám připutovala zajímavá alternativa k zavedeným tabletům od čínského výrobce Ainol. Konktrétně se jedná o sedmipalcový model Novo 7 Elf.

Uživatelé dychtící po dotykovém tabletu si v nejednom případě musí sáhnout hlouběji do kapsy, aby si pořídili tablet od renomovaných značek. Alternativou je pořízení některého tabletu čínské provenience leckdy za zlomek ceny. Nicméně i tato volba má svá úskalí. Především v nepřeberné smršti nabídky přístrojů s rozličnými názvy není jednoduché vybírat. Proto jsme se rozhodli otestovat tablet Ainol Novo 7 Elf, který patří k tomu papírově lepšímu, co nám východ zeměkoule může nabídnout.

 

Ainol Novo 7 Elf patří mezi tablety s úhlopříčkou displeje 7″ palců. Patří mezi ty menší, které jsou na trhu dostupné. Na první pohled je jasné, že se zde tvůrci s kreativitou nepřetrhli. A tak je design Elfa velice jednoduchý. Přední strana vyniká pouze logem výrobce, jinak displej, čočka fotoaparátu a rámeček. Zajímavostí je ale dosti na levém boku, který je kompletně osazen konektory a slotem pro rozšiřující microSD kartu. Konektorová výbava čítá miniHDMI port pro připojení zařízení k televizoru, konektor připojení nabíječky, archaický konektor miniUSB sloužící ke spojení s počítačem a 3,5 mm jack konektor pro připojení sluchátek. Na horní straně nalezneme čtveřici tlačítek. Tlačítko zapnutí přístroje doplňuje obligátní trojice obsluhující systém Android. Zbývá dodat zdířku mikrofonu. Další hrany přístroje jsou oproštěny od čehokoliv, pouze plast. Elf disponuje celkovou kapacitou vnitřní paměti o hodnotě 8 GB.

 

Specifikace přístroje udává zajímavé parametry. Procesor typu ARM tikající na 1,2 GHz doplněný grafickým čipem Mali400 (shodný, jako u Samsung Galaxy S2) spolu s 1 GB paměti RAM by měl vystačit nejenom pro přehrávání videa v HD formátu, ale i nejedné hře. Tablet disponuje 7″ TFT-LCD displejem s rozlišením 1024 x 600 pixelů. Celé prostředí Androidu 4.0.3 Ice Cream Sandwich se ovládá prostřednictvím kapacitní dotykové vrstvy s podporou multitouch.

 

Pro první představení zbývá dodat obsah balení, který vyjma tabletu čítá síťovou nabíječku, USB-OTG kabel, sluchátka a rychlou příručku, ve které si příliš nepočtete.

Tablet nyní zažívá redakční řeholi při testování. Pokud máte k přístroji jakékoliv dotazy či požadavky k vyzkoušení, prostor komentářů pod článkem je pro ně připraven.

Za zapůjčení tabletu děkujeme společnosti nejtablet.cz.

 

Komentáře (8)

 • mareksss

  Dobry den. V clanku mate chybu : mate tam ze ram 1Ghz namiesto 1Gb

  Odpovědět
 • HUdasp

  Díky, opraveno

  Odpovědět
 • Pavel

  Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to (popř. všeobecně u levných tabletů z Číny) s podporou aplikací z Google Play. A jaký na Vás udělal dojem jak po stránce odladěnosti, tak po stránce zpracování. Díky za odpovědi a doufám že se u Vás objeví více tabletů Číny, protože si myslím že aktuální trend je chtít za málo peněz hodně muziky a to řada tabletů z Číny nabízí.

  Odpovědět
 • HUdasp

  Díky, budeme se snažit, aby Elf nebyl poslední tablet v naší redakci. K dotazům.
  Elf má předinstalovaný obchod Play a funguje stejně jako u čehokoliv jiného. Elf má procesor typu ARM, tedy nehrozí nekompatibilita aplikací, jako u jiných levných tabletů.
  Co se týče odlazenosti prostředí i celého zpracování, tak mám pár výtek. Které ale omluví cena přístroje a v rámci toho jsou akceptovatelné. Konkrétnější budu v samotné recenzi.

  Odpovědět
 • Cleric

  Uvítal bych nějaké videjko. Díky.

  Odpovědět
 • MAvo

  To je u všech ikonek ten rozsypanej čaj ?

  Odpovědět
 • HUdasp

  Prostředí tabletu je v českém jazyce. Nicméně Elf disponuje několika (zbytečně) předinstalovanými aplikacemi v čínském jazyce, kterých se bez root nezbavíte. Např. prohlížečem Dophin. Proto ten rozsypaný čaj.

  Odpovědět
 • Jiří Pavelka

  Dobrý den,
  CZ manuál zasíláme našim zákazníkům prozatím emailem. Tištěnou verzi chystáme. Přeji příjemný den a těším se na recenzi.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru