Navigace: Úvod » Návody » NÁVOD: Aktualizujte modely Sony Ericsson z roku 2011 na oficiální ICS už nyní!

NÁVOD: Aktualizujte modely Sony Ericsson z roku 2011 na oficiální ICS už nyní!

NÁVOD: Aktualizujte modely Sony Ericsson z roku 2011 na oficiální ICS už nyní!

Sony dostálo svého slibu a vydalo aktualizaci na nejnovější operační systém Android pro první trojici modelů Ray, Neo V a Arc S. Momentálně pro Skandinávce, ti ostatní však na aktualizaci mohou dosáhnou také.

Sony plní sliby a první várka loňských modelů dostává aktualizaci na čtyřkovou verzi operačního systému Android, tedy Ice Scream Sandwich. Konkétně se jedná o verzi 4.0.3, tedy ne úplně nejaktuálnější.

Aktualizace obsahuje všechny novoty, které ICS přináší spolu s nadstavbou Sony, kterou již majitelé znají. Záporně také musím hodnotit ponechání starého kernelu s příponou .32, který je původně určen pro již omšelý systém 2.2 Froyo. Aktualizace je uživatelům distribuována dle regionů, jako první jsou na řadě skandinávské země, jak je u Sony ostatně zvykem. Uživatelé ostatních regionů si musí vyčkat, anebo..

Jak aktualizovat telefony ostatních regionů

.. systém obejít dle následujícího letem světem návodu. Návod zerubně popisuje, jak aktualizační službě SEUS „nakecat“, že telefon pochází ze Skandinávie. Není nutný root, stačí pouze užití utility Wotan. Při procesu flashe přijdete o všechna data, kdo má odemklý bootloader, je nutné ho zamknout.

  • pro začátek je nutná registrace a stažení klienta ze služby WotanServer.com, která umožňuje flash libovolné verze firmware do telefonů Sony (Ericsson)
  • nutná je také instalace oficiální služby Update service (pro ty, co ještě nemají nainstalováno)
  • stažený klient Wotan spustťe a připojte telefon v režimu flashování firmware (při přijení svítí indikační LED dioda zeleně)
  • klient detekuje váš telefon a nabídne možnosti flashe, zvolte flash Nordic verze dle screenu
  • na následující obrazovce zadejte své přihlašovací údaje (flash je zpoplatněn částkou 2€) a klikněte na tlačítko Update
  • po kontroje loginu můžete spustit flash kliknutím na tlačítko Next
Po flashi pomocí služby Wotan telefon spustťe a nabootojte. V této fázi budete mít v telefonu stále Android 2.3.4 Gingerbread, ale již s potřebným Nordic regionem. Po bootu telefon vypněte a proveďte aktualizaci klasickou cestou prostřednictvím oficiální služby Update Service. Ta už nabídne aktualizaci na nejnovější Android Ice Cream Sandwich.
První várka telefonů již aktualizaci dostala, doufejme, že nebude poslední a že se v brzké době dostane i na další modely portfolia.

AKTUALIZACE

Bohužel bylo flashování ze serveru Wotan nenadále zpoplatněno. Bohužel tedy flash není bezplatně možný.

Komentáře (9)

Komentovat

Nahoru