Navigace: Úvod » Návody » Reloaded ICS: rozšířené UI pro CyanogenMod 9

Reloaded ICS: rozšířené UI pro CyanogenMod 9

Reloaded ICS: rozšířené UI pro CyanogenMod 9

CyanogenMod 9 se pomaličku rozšiřuje mezi uživatele a s tím i přicházejí i první užitečné modifikace. Reloaded ICS patří mezi ty nejpovedenější.

O co se jedná. Balíček Reloaded ICS je alternativní nadstavbou určenou pro CyanogenMod 9, která umožňuje detailnější nastavení nejenom statusbaru. Ideální především pro ty, co nejsou spokojeni s nastavením systémové roletky u surového CyanogenModu.

Celá modifikace obsahuje dvojici systémových souborů. První spočívá v upraveném .apk souboru se systémovou grafikou a druhý je ovládací aplikace pro samotné nastavení. Po instalaci nalezneme ikonku aplikace Reloaded ICS mezi nainstalovanými aplikacemi.

Po spuštění aplikace se dostaneme do základního nastavení rozhraní. Zde si můžeme volit základní nastavení status baru (tedy systémové roletky), dále jeho detailnější nastavení. Položka Recent panels slouží k nastavení panelu spuštěných aplikací (tedy zobrazení po delším podržení tlačítka Home). Nechybí také možnost detailního nastavení barev.

Status bar

Položka Status bar slouží k základnímu nastavení. Můžeme volit mezi umístěním celé notifikační lišty nahoře či dole v celém systému. Umožňuje také volbu zobrazení času v liště, a to buď uprostřed nebo napravo, jak je zvykem. Poslední možnost Transparency je určená pro zprůhlednění celé stavové lišty. Povolení zprůhlednění doporučuji pouze u zařízení s výkonnějším hardware.

Notification drawer

První položka Layout type umožňuje nastavení zobrazení widgetů a samotných notifikací v liště nahoru do lišty, či do spodní části. Vhodné především pro přístroje s větší úhlopříčkou displeje. Dvojice položek umožňují nastavení formátu data a také volbu jeho zarovnání v liště. Volba Reverse settings button je určená pro tlačítko přímého přístupu do menu nastavení z lišty. Při krátkém ťuknutí slouží jako přístup do systémového nastavení, delší podržení slouží pro vstup do nastavení Reloaded ICS. Volba Enable tabs rozdělí celou notifikační lištu na dvojici. A to na samotné notifikace a widgety s tlačítky rychlého spuštění. Jak to například známe z MIUI ROM. Poslední dvojice voleb slouží pro detailní nastavení přepínacích widgetů.

Recent Panel

Předposlední volba v hlavním menu slouží k volbě zobrazení přepínání mezi aplikacemi, které běží na pozadí. Můžeme si zvolit zobrazení mezi horizontálním a vertikálním režimem.

 Themes

Poslední nastavitelnou volbou je položka themes. Ta umožňuje detailní nastavení barev celé notifikační lišty.

Poslední dvojice zástupců v menu slouží k přístupu na web autora modifikace a pro případnou finanční podporu.

Instalace

Úprava je určena pro telefony s nainstalovanou ROM CyanogenMod 9, na jiných telefonech fungovat nebude. Instalace probíhá klasickým způsobem prostřednictvím ClockworkMod recovery. Autor poměrně často balíček aktualizuje, vždy aktuální verzi naleznete v příslušném topicu XDA fóra. Kdo se nechce na XDA registrovat, prozatím poslední verze 1.9B2 je k dispozici zde.

Jak vidno, celé prostředí obsahuje široké možnosti nastavení nástrojové lišty včetně úpravy vzhledu. Celá modifikace je dostupná zdarma a za sebe dám ruku do ohně, že se dříve či později stane běžnou součástí CM9 ROM.

 

Komentáře (1)

Komentovat

Nahoru