Navigace: Úvod » Aplikace » NotifierPro Plus: Když notifikační lišta nestačí

NotifierPro Plus: Když notifikační lišta nestačí

NotifierPro Plus: Když notifikační lišta nestačí

Možná se vám nechce pokaždé rozbalovat notifikační lištu, nebo používáte nějakou aplikaci přes celou obrazovku a je obtížné se dostat k příchozí zprávě. Třeba si jen chcete trošku zpestřit notifikace. Vyzkoušeli jsme pro Vás aplikaci NotifierPro Plus, kterou k tomu můžete využít.

Samotné ovládání aplikace je velmi jednoduché. Jakmile se objeví nová notifikace, NotifierPro Plus ji zobrazí na obrazovce, pokud jste to pro tu aplikaci povolili. Notifikace příliš nezavazí, se zbytkem obrazovky je možno stále pracovat. A pokud i přesto zavazí, je možné ji posunout doprava nebo doleva. (Není to přesně totéž.) Notifikace tak zmizí z obrazovky, ale v liště zůstane. Může to vypadat například takto:
NotifierPro Plus v akci

Pokud bychom si chtěli e-mail přečíst, stačilo by se dotknout toho proužku.

Vybíráme aplikace

Jeden z prvních kroků asi bude výběr aplikací, které bude NotifierPro Plus brát v potaz. Tady se objeví první výtka – nastavení nepracuje na šířku. Naštěstí se problém týká jen nastavení, samotné notifikace si s otáčením displeje poradí.

Máme tedy před sebou seznam aplikací. Trošku škoda, že se musí seznamem listovat a nelze například hledat psaním. Pár aplikací je nahoře, zbytek je seřazen abecedně. Mezi aplikace nahoře patří například SMS a pár dalších věcí, které mají speciální podporu. Ostatní jsou běžné aplikace. Prvně tedy vybereme aplikace, u kterých nás notifikace zajímají, a povolíme je. Můžeme se u nich pustit i do dalšího nastavení. Je sice fajn, že si můžeme nastavit jiný motiv notifikací pro každou aplikaci, ale pokud chceme všude stejný, hodilo by se to nastavit na jednom místě. Ale i to je možné.

Seznam aplikací

Globální nastavení

Pokud u aplikací jen povolíme notifikace a všechno ostatní necháme na Default, můžeme měnit nastavení všem aplikacím zároveň. Využijeme k tomu Global settings.

Motiv vzhledu

Motiv vzhledu lze nastavit jak pro konkrétní aplikaci, tak globálně. Jeho volba je otázkou preferencí, ale je praktické, když notifikace nesplyne s okolím, ať už máme černé nebo bílé pozadí. To dobře splňuje motiv Sense, který si můžeme doinstalovat:

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

Pozice notifikace

Někdo dá přednost notifikaci dole, někdo nahoře, někdo uprostřed a někdo těsně pod stavovým řádkem. To můžeme nastavit jak globálně, tak pro každou aplikaci zvlášť.

Odsunutí doleva, odsunutí doprava a dotyk

Na gesta budeme asi nazážet stále častěji. V této aplikaci můžeme odsunout pruh s notifikací doleva či doprava. Na oboje si můžeme nastavit nějakou akci (zrušení jedné notifikace, zrušení podobných notifikací, zrušení všech notifikací a spuštění). Na pouhý dotyk může aplikace reagovat spuštěním nebo nijak. Toto můžene nastavit pouze globálně.

Vibrace a zvuk, opakované zvonění a tiché hodiny

K notifikacím můžeme nastavit i vibrace a zvuky. Dokonce i pro každou aplikaci zvlášť. Samo o sobě to ale není až tak zajímavé, protože většinou můžeme totéž udělat v jednotlivých aplikacích.

Zajímavější to je, když k tomu přidáme opakované upozornění. Pokud například do minuty nezareaguji na notifikaci, telefon zazvoní z zavibruje ještě jednou. To už lze bohužel nastavit pouze globálně.

Není to však dotažené do konce. Vypneme-li si věškerá vyzvánění a vibrace, NotifierPro Plus nám bude i přesto vibrovat. To asi není to, co jsme chtěli.

Trošku to můžeme napravit tichými hodinami – nastavíme si, od kdy do kdy máme noc a v tu dobu nám NotifierPro Plus nebude zvonit. V současné verzi to nejde nastavit, autora jsme o problému informovali.

Upozornění na SMS

Upozornění na SMS sice můžeme nastavit tak, že najdeme naši SMS aplikaci a povolíme u ní notifikace, máme ale i jinou možnost. NotifierPro Plus má vlastní notifikace na SMS. Hlavní výhoda je v tom, že umí zobrazit i obrázek kontaktu.

Na telefonu Sony Ericsson Xperia Mini Pro (SK17i) jsme ale narazili na problém – SMS se nechtěly otevírat. Zřejmě to bude chyba aplikace od Sony Ericssonu, protože s Oskárkem to fungovalo. Pokud máte podobný problém a nechcete instalovat jiného správce SMS, stačí zakázat SMS/MMS nahoře a povolit notifikace přímo u správce SMS.

Vývoj

Autoři aplikaci aktivně vyvíjejí a stále vycházejí nové verze. Na jednu stranu je to dobře, protože to zvyšuje hodnotu aplikace. Na druhou stranu, ne všechny úpravy přinášejí pouze pozitiva. S aktualizací tak někdy přijde i nějaký bug nebo se změní vzhled.

Závěr

NotifierPro Plus je skvělá aplikace, která občas trpí menšími nedostatky. Autor článku ji používá několik měsíců a měnit nechce. Pokud ji nechcete platit, možná vám bude stačit odlehčená verze.

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Komentovat

Nahoru