Navigace: Úvod » Aplikace » Launcher7: alternativní launcher po vzoru Windows Phone 7

Launcher7: alternativní launcher po vzoru Windows Phone 7

Launcher7: alternativní launcher po vzoru Windows Phone 7

Ačkoliv aplikace Launcher7 není mezi zarytými Androiďáky žádnou novinkou, počet novinek u nejaktuálnějších verzí je takový, že si zaslouží opětovné představení.

Pro neznalé. Koncept Launcheru7 má původ v prostředí operačního systému Windows Phone 7. Základním stavební kamenem je dvojice ploch, která kopíruje původní myšlenku od Microsoftu. První plocha je určena pro dlaždice, které mohou skrývat nejenom zástupce oblíbených aplikací. Druhou plochu zaujímají zástupci spuštění nainstalovaných aplikací. Původní myšlenku ale autor Launcheru7 značně vylepšil do inovované podoby.

Jak již bylo zmíněno, základní plochu tvoří dlaždice v orientaci po dvojicích, nicméně velikost samotných dlaždic si můžeme sami volit (1×1, 2×1 horizontálně nebo 1×2 vertikálně). Do dlaždic můžeme umístit nejenom klasické zástupce pro spuštění aplikací, Launcher7 nám nabízí také přednastavené aktivní dlaždice. A to kontaktů, kalendáře (ve velikosti 2×1), přístupu k emailu s počítadlem nepřečtených zpráv, přímého přístupu k obrázkům a fotografiím, WWW stránek a konečně i složek pro sdružování aplikací. Barva dlaždic je nastavitelná v plném RGB barevném spektru.

 

I samotné menu aplikací je přizpůsobitelné dle vkusu uživatele. Můžeme si volit základní zobrazení pomocí matice s dynamickým počtem řádků a sloupců pro umístění ikonek, anebo zobrazení aplikací po řádcích, jak je zvykem u přístrojů s s OS Windows Phone. Navíc je možno si nevyužíváné zástupce vyfiltrovat a navolit jim nezobrazování v menu. Pro vyhledávání v rozsáhlém seznamu potěší funkce vyhledávání, to uživatelé WP7 také znají.

 

Mezi další vlastnosti patří možnost nahrazení statusbaru inovovaným ve stylu Windows Phone přístrojů (jak jinak) či možnost jeho kompletního skrytí. Potěší možnost nastavení libovolného pozadí plochy či průhlednosti dlaždic, prostředí si tedy můžeme zvolil plně dle svého gusta.

 

Novinkou je nová plocha pro umístění widgetů, u které se autor inspiroval u lancheru IIDA, který je obdobné koncepce. Do této plochy lze vstupit třemi způsoby – pomocí menu, speciálního tlačítka na základní obrazovce launcheru či přejetím doleva na základní obrazovce. Prostředí pro widgety je tvořeno trojicí ploch, do kterých můžeme vkládat libovolné widgety, tak jak jsme zvyklí u ostatních launcherů.

 

Jak je vidět, launcher od svého počátku urazil velice dlouho cestu a dnes nabízí širokou škálu možností pro uživatele. Co ale zůstává, je neuvěřitelná rychlost prostředí. Po správném nastavení a zvyku na odlišnou strukturu dokážete svůj telefon ovládat neporovnatelně rychleji, než-li s launchery typického vzhledu. A v tom je největší síla aplikace Launcher7.

Aplikace je k dispozici jak v bezplatné verzi (s reklamou v menu aplikací), tak v placené rozšířené verzi bez reklam. Pokud si na ideu ovládání navyknete a přiroste Vám k srdci, jedná se o jednu o jednu z nejlepších investic 35 korun v obchodu Play. Sám Microsoft by se mohl inspirovat.

+ nejrychlejší forma ovládání telefonu

+ široké možnosti nastavení launcheru

+ možnost umístění widgetů na samostatnou plochu

+ jednoduchý koncept

– jednoduchý koncept

– buď si na koncept ovládání zvyknete a nic jiného nebudete chtít, nebo přesně naopak

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

logo-app
App Name
Developer

Free   

pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

TIP: Pokud se rozhodnete pro trvalé užívání Launcheru7, jistě vhod přijde sbírka ikonek pro užití v dlaždicích.

Komentáře (3)

 • Stehla

  jj… nejlepší Launcher. Už dlouho používám placenou verzi.

  Odpovědět
 • zaty

  Koukam ze vyvojar Launcher7 se neflaka a fakt jede na plny kotel. Pred pul rokem jsem L7 koupil ale ty widgety mi obcas chybely a ty v dlazdicich byly k nicemu. Ted jsem ho nainstaloval a nestacim se divit. Je sviznejsi, par novych featurek a wisdget plochy, co chtit vic. Dik za osvezeni.

  Odpovědět
 • Kirisek95

  Na tenhle Launcher mě přivedl HUdasp před docela dlouhou dobou, launcher se mi líbil, ale widgety se mi nelíbili, tak jsem si zvykl být bez nich, ale teď, co jedu na JB a s tímhle launcherem, tak prostředí je krásné na pohled, je rychlé a intuitivní, jen 99% mých přátel se mě ptá jak se dostanou do menu :D no s tím nic nenadělám, taky se do 99% nelíbí, ale já jsem si ho doslova zamiloval :))

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru