Navigace: Úvod » Bleskovky » Jak budou vypadat komunikátory HTC v budoucnosti?

Jak budou vypadat komunikátory HTC v budoucnosti?

Jak budou vypadat komunikátory HTC v budoucnosti?

HTC vždy patřilo mezi výrobce se širokým spektrem nabídky zařízení pro uživatele. Tomu je konec, jak se zdá.

Dle posledních vyjádření činitelů thaiwanského HTC se portfolio společnosti nebude příliš členit. Jaké jsou tedy vize výrobce?

Pamatujete na stařičký komunikátor HTC HD2 a jeho volitelný baťůžek v podobně baterie s navýšenou kapacitou 2300 mAh? Od té doby výrobce nepředstavil jediný přístroj s takto vysokou kapacitou baterie. Dle informací víceprezidenta pro strategii, Bjorna Kilburna se výrobce nechystá osazovat své přístroje vysokokapacitními bateriemi. Jako důvod dodává větší zájem zákazníků o tenké profily přístrojů na úkor kapacity baterie. Jako strop dodává kapacitu 3000 mAh, dle zkušeností však víme, že modely HTC nedisponují bůhví jakými kapacitami baterií.

Druhá informace hovoří o samotné koncepci telefonů. HTC vždy mělo v portfoliu vysouvací modely s vynikající QWERTY klávesnicí, na které je radost psát. Majitelé HTC Touch Pro 2 či HTC Desire Z by jistě mohli vyprávět. Tomu je konec a nadále se výrobce bude zaměřovat pouze na plně dotykové přístroje. Vyplývá to z vyjádření jednoho z ředitelů HTC Clauda Zellwegerga.  Jako důvod bývá uváděn problém v konstrukčním zpracování „vysouváků“. Budiž.

Dle těchto informací se tedy od HTC nedočkáme přístrojů s dlouhou výdrží na jedno nabití a ani nebudou vhodné pro časté pisálky. Jako uživatel, co nedá na koncept přístrojů s QWERTY klávesnicí dopustit a za každou mAh na baterii navíc jsem rád, jednoznačně palec dolů.

Zdroje: The Verge, Tech Crunch

Komentáře (3)

 • Kamil

  Divny, po QWERTY je podle me docela hlad, o baterce nemluve, hlavne kdyz Samsung oficialne prodava baterii na SGSII ktera dorovna tu „bradu“ telefon je stejne dost tenky, rek bych ze az moc, tj se s tou baterkou lip drzi a vaha je taky lepsi – je aspon citit v kapse, navic to ma tusim 2000mAh, takze to o tenkych mobilech si jen vymysleli :)

  Odpovědět
 • Pepan6680

  Tento směr vývoje se mi nelíbí :-/ Souhlasím s autorem a jeho poslední větou :-/

  Odpovědět
 • milxus

  hmmm, mam G1 i DesireZ. A jak nenajdu u HTC HW klavesnici, tak se bohuzel,ac nerad, budu muset kouknout po jinych znackach

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru