Navigace: Úvod » Bleskovky » Google vyjednává s Huawei o prodeji Motoroly

Google vyjednává s Huawei o prodeji Motoroly

Google vyjednává s Huawei o prodeji Motoroly

V roce 2011 byla bezesporu jednou z největších událostí akvizice Motoroly Googlem. Motorola svou mobilní divizi prodala zámořskému gigantovi, který s ní měl velké plány. Nyní to ale vypadá, že se jedná o prodeji této divize Huawei.

Google si od spojení s Motorolou sliboval výrobu prémiových smartphonů dělaných přesně na míru. Nyní si pro své referenční kousky najímá různé externí firmy (HTC, Samsung), aby mu jeho Nexusy vyráběly. Alespoň tak to prezentovala jeho tisková oddělení. Informace zevnitř však mluví o tom, že si Google Motorolu koupil pouze proto, aby získal patenty, které měla tato divize zaregistrované. Jeho nynější kroky by o tom nasvědčovaly.

Pokud se Google opravdu snažil pouze o získání patentů, nebyla by mu mobilní divize Motoroly prakticky k ničemu. Jestliže opravdu Google v tuto chvíli vyjednává s Huawei, hodně by to nahrávalo tomuto pohledu. 17 000 patentů, to je číslo, které rozhodně stojí za to a v současné patentové “válce” se jedná o velice silnou zbraň.

K tomu, zda Google s Huawei o odkoupení Motoroly opravdu vyjednává, se zatím ani jedna firma nevyjádřila. Bude však zajímavé sledovat, zda Google šel opravdu jen po patentech, nebo zda měl s Motorolou i jiné plány.

Zdroj: talkandroid.com

Komentáře (2)

  • zaty

    Proc ne. Huawei dela celkem solidni mobily, ale zatim tlaci spise brandovane low endy pres operatory. Koupi Motoroly by ziskal hlavne znacku, ktera jim celkem chybi, protoze je spousta lidi kteri si Huawei nekoupi uz jen kvuli tomu nazvu (a ti lidi ani nevi ze velka cast mobilni infrastruktury operatoru je od Huawei).

    Odpovědět
  • HUdasp

    Hm, takže z Motoroly se stal přebytečnej horkej brambor. Je to škoda, jako jedinej výrobce dělá výkonné zařízení s HW klávesnicí všemožných typů.

    Odpovědět

Komentovat

Nahoru