Navigace: Úvod » Bleskovky » Google Drive oficiálně spuštěn

Google Drive oficiálně spuštěn

Google Drive oficiálně spuštěn

Tak, a je to tady. Čekali jsme na to dlouhých šest let, už v roce 2006 totiž Google oznámil práci na tomto projektu a dnes konečně spustil svou službu. Google Docs se rozrostly, získaly řadu nových vlastností a možností a my máme tu čest s novou službou Google Drive.

Cloudové služby jsou jednou z nejrychleji se rozrůstajících částí trhu. Dropbox, SkyDrive, iCloud a nyní i Google Drive. Google připravil pro své uživatele 5 GB prostoru, což je o 4 GB více, než s čím mohli uživatelé operovat v původních Google Docs.

5 GB samozřejmě není strop a za drobný měsíční poplatek si můžete svůj prostor rozšířit na 25 GB (za $2.49/měsíc), 100 GB ($4.99/měsíc) nebo 1 TB ($50/měsíc).

Pokud budete chtít i vy vyzkoušet novou službu Google Drive, navštivte tuto adresu: https://drive.google.com/start

Spolu s oficiálním spuštěním Google vydal i dvojici videí, které mají uživatelům přiblížit fungování Google Drive (v prvním) a jaké možnosti nabízí nejnovější SDK (ve druhém):

Zdroj: androidpolice.com apemobile.cz

Komentáře (5)

 • Lemik

  S G apps to nefunguje :-(

  Odpovědět
 • ko33

  samozřejmě že u nás neni opět dostupný .. :-)

  Odpovědět
  • Miroslav Václavík

   Nevím, jak jsi na to přišel, ale už několik tisíc českých uživatelů (včetně mě) Google Drive používá. Je zcela normálně dostupný i pro ČR.

   Odpovědět
   • Josh

    Není pravda pane Václavíku, jak píšete že: je zcela normálně dostupný i pro ČR. Ve skutečnosti je dostupný jen pro některé Googlem „Vyvolené“ – těm se na startovní stránce objeví modré tlačítko „Get started with 5GB free“ Ostatním se objevuje tlačítko „Notify me“ a jsou zatím pouze přidáni do pořadníku (viz vlastní informace Googlu zde: http://goo.gl/osYyz).

    Podle jakého „lustračního“ krieria Google selektuje vyvolené a nevyvolené je zajímavou skoro až konspirační otázkou :) Nicméně když už jste o tom napsal ohlášku, bylo by vhodné tuto informaci do textu doplnit… Takhle jste to informačně odfláknul – zvlášť patříte-li do Google crew, nebo máte-li na ně vazbu, na což poukazuje váš komentář že českých uživatelů jsou už tisíce (pokud jste si ho teda nevymyslel)

 • jouda

  Me v GApps funguje. Vidim 5 GB.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru