Navigace: Úvod » Příslušenství » Flashdisky se přizpůsobují komunikátorům

Flashdisky se přizpůsobují komunikátorům

Flashdisky se přizpůsobují komunikátorům

Komunikátory jsou neustále chytřejší a zařízení, ke kterým lze připojit paměťová zařízení, přibývají jako houby po dešti. Hozenou rukavici zvedají i výrobci flashdisků.

A tak tu máme první flaštovku USB flashdisku s integrovaným konektorem microUSB pro přímé připojení k telefonům. Na svědomí ho má výrobce Force Media a na první pohled flashdisk vypadá poměrně obyčejně.

USB flashdisk s nepříliš kompaktními rozměry 73 x 18 x 9.2 mm a vahou 39 gramů je tvaru klasickém tvaru kvádru a ve stříbrném provedení. Již na první pohled zaujme dvojice krytek konektorů pod nimiž nalezneme také dvojicí konektorů. A to klasickým USB konektorem pro připojení k libovolnému počítači či multimediálnímu zařízení, na opačné straně je však osazen konektorem microUSB pro připojení ke kapesním mašinkám, jako jsou telefony s OS Android. Disk pracuje se standartním USB 2.0 rozhraním v režimu Mass Storage, je tedy detekovatelný jakýmkoliv komunikátorem s podporou režimu USB Host nebo USB-OTG.

Flashdisk je k dispozici s kapacitou 4GB a stojí nezanedbatelných 24$ (v přepočtu tedy cca 450 Kč). Také si nedovedeme představit, jak by toto trčelo z těla telefonu, nicméně jde o velice zajímavý nápad.

Zdroj: techpowerup.com

Komentáře (3)

Komentovat

Nahoru