Navigace: Úvod » Bleskovky » Bootloader Motoroly RAZR „prolomen“

Bootloader Motoroly RAZR „prolomen“

Bootloader Motoroly RAZR „prolomen“

Motorola jako poslední velký výrobce neumožňuje ve svých přístrojích odemknutí bootloaderu a tím pádem umožnění nahrávání uživatelských kernelů. To se ale u modelu RAZR mění.

Na fóru XDA Developers probíhá vývoj na prolomení bootloaderu, který nese své výsledky. Uživatel kholk, člen vývojového týmu The EternityProject publikoval na fóru postup, jak proces bootu telefonu upravit tak, aby bylo možno telefon užívat s alternativním kernelem. Celý postup s návodem je k dispozici na fóru XDA a zobrazuje ho i následující video.

Nahrávání upravených kernelů je tedy aktuálně možné i pro momentální vlajkovou loď Motoroly. Prozatím je projekt v beta verzi, nicméně na vývoji se neustále pracuje a odlazují se chyby. Dobrá zpráva pro majitele telefonu, co dychtí po kvalitních uživatelských ROM. Bez vlastního kernelu to nejde.

Komentáře (2)

 • Pix

  Takže bootloader neprolomili, pouze použili kexec. Kexec je vlastnost jádra, který umožňuje nahradit již běžící jádro jiným. Původně to myslím vzniklo pro aplikování bezpečnostních patchů na serverech, které si nemohou dovolit restart. Takže se jim podařilo spustit vlastní jádro, ale bootloader bohužel zatím nepřekonali.

  Odpovědět
 • HUdasp

  Ano přesně tak. Nicméně v konečném důsledku to znamená možnost užívání vlastních jader systému (což je hlavním účelem odemklého bootloaderu). V zájmu stručnosti nadpisu jsem zvolil toto méně přesné označení, výsledný efekt je ale obdobný. Nevím, jak by to šlo napsat třemi slovy:)
  Samotné finální překonání je dlouhodobý problém u modelů Motorol pro Evropu, pokud si dobře vzpomínám, zatím u žádné se to nepovedlo.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru