Navigace: Úvod » Aplikace » Šetřič energie z telefonů Sony pro jakýkoliv Android

Šetřič energie z telefonů Sony pro jakýkoliv Android

Šetřič energie z telefonů Sony pro jakýkoliv Android

Všelijaké nadstavby výrobců nad surový Android jsou zákazníky sice přijímány vstřícně, komunitou však nikoliv. Existují však i světlé vyjímky, jakou je například aplikace od Sony.

Dnes si představíme aplikaci Šetřič energie, kterou můžeme najít v telefonu Sony Xperia S. O co jde? Existuje mnoho aplikací k různému nastavení chování telefonu vedoucí ke snížené spotřebě telefonu, osobně mne ale iritují svojí složitostí. Než se prohrabu všemožným nastavením, to se aplikace raději vzdám. Proto oceňuji rychlé a jednoduché řešení od Sony.

Šetřič energie umožňuje ovládat nastavení WiFi, GPS, Bluetooth, synchronizace, přenosu dat a také nastavení jasu podsvícení displeje. Aplikace umožňuje jednoduché zapnutí a vypnutí těchto funkcí ve třech různých situacích.

 • první možnost je manuální zapnutí šetřiče
 • druhou možností je zapnutí šetřiče při poklesu stavu baterie pod určitou mez
 • třetí možností je nastavení časového rozmezí, kdy se má šetřič aktivovat (vhodné především pro vypnutí všeho v noci)

Tyto možnosti můžete jednoduše kombinovat a za chviličku si chování nastavíte dle svého gusta. Všechno dobré má své ale – u této aplikace je to instalace. Bohužel se mi aplikaci nepovedlo zprovoznit pouhou instalací jako aplikace uživatelské (aplikace spadne po zapnutí šetřiče). Pro korektní chod je nutné mít aplikaci nainstalovánu jako systémovou. Aplikace je určena pro OS Android Gingerbread 2.3.4 a vyšší, na starších verzích nemusí fungovat.

  

Instalace

 • můžete aplikaci zkusit nainstalovat běžným způsobem, bohužel Vám s největší pravděpodobností nepůjde – .apk soubor ke stažení zde
 • nebo můžete aplikaci manuálně přesunout do systémové paměti system/app a následně nainstalovat – root nutný samozřejmě
 • nebo můžete užít jednoduchý instalační balíček pro ClockworkMod recovery

Pokud máte rootnutý telefon, tuto aplikaci mohu vřele doporučit. Zázraky samozřejmě ve spotřebě nečekejte, pár hodin na výdrži navíc však ano.

Komentáře (5)

 • David

  Já doporučuji aplikaci Llama, která spravuje a vytváří profily a toto vše umí a lépe. Poprvé je nastavení trochu složitější a bez pěkné grafiky, ale jedná se o mocný nástroj a je zadarmo. Mám třeba nastaveno: Pokud není mobil v nabíječce, tak mezi 0:00 – 6:00 vypni mobilní data, WiFi, BT, a sniž jas displaye na minimum (pokud se chci podívat na hodiny). V 6:30 se restartuj. Atd.

  Odpovědět
 • datvu

  Ide nainštalovať aj normalne skusal som to na LG P500 s androidom 2.3.3

  Odpovědět
 • HUdasp

  Nainstalovat ano, ale poté následně šetřič otevřeš a režim spustíš?

  Odpovědět
 • Aleq

  Kazdodenni restart? To jsem pouzival v dobach Windows Mobile, ale na Androidu? :-O Bud falesny placebo efekt a nebo je neco fakt hodne spatne s Tvym mobilem…

  Odpovědět
 • Pravda

  dle využití baterie vidím, že nejvíce energie si sebere displej. takže vypnutí wifi mi moc nepomůže /htc sensation.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru