Navigace: Úvod » Bleskovky » Qualcomm vydal ovladače grafického čipu Adreno 200 pro ICS

Qualcomm vydal ovladače grafického čipu Adreno 200 pro ICS

Qualcomm vydal ovladače grafického čipu Adreno 200 pro ICS

Přání komunity bylo vyslyšeno a Qualcomm vydal oficiální ovladače grafického čipu Adreno 200 pro nejnovější verzi OS Android Ice Cream Sandwich.

Včera jsme vás informovali o vzniku petice za vydání těchto ovladačů. Není známo, zda-li tato petice hrála v rozhodování výrobce procesorů Qualcomm roli, nicméně ovladače pro starší procesory řady MSM7x27 (T) byly vydány.

Znamená to tedy možnost plnohodnotného chodu hardwarové akcelerace prostředí telefonu a tím pádem i svižný chod celého telefonu. Jeden z guru CyanogenMod ROM Ricardo Cerqueira sdílel na svém Google+ účtu i video telefon LG Optimus One s nainstalovaným CyanogenMod 9 a dodanými ovladači. Ve videu je patrný značný posun v rychlosti.


Implementace ovladačů do uživatelských ROM a plná optimalizace chvíli potrvá, nicmétě tato zpráva znamená naději, že doposud nejnovější verze Androida bude dobře fungovat i na starších strojích, jakými jsou například LG Optimus One, Samsung Galaxy Ace, Sony Ericsson Xperia X8 a mnohé další.

Komentáře (2)

  • zaty

    Uz jsem se pomalu vzdaval nadeje ze ICS na Blade nekdy pobezi opravdu dobre, ale jak tak koukam, Blade mi asi vydrzi az do chvile kdy ho ztratim/rozbiju/utopim :)

    Odpovědět

Komentovat

Nahoru