Navigace: Úvod » Aplikace » Launcher ze Sony Xperia S pro jakýkoliv telefon

Launcher ze Sony Xperia S pro jakýkoliv telefon

Launcher ze Sony Xperia S pro jakýkoliv telefon

Sony se oproti jiným výrobcům odlišuje poměrně mírnými modifikacemi systému. Z tohoto důvodu je relativně snadná portace součástí jejich customizace. Launcher patří mezi ně.

Po starších článcích, kde byly k dispozici prostředí z modelů Xperia Arc a Xperia Active nesmí chybět ani prostředí z momentální vlajkové lodi výrobce – modelu Xperia S.

Na první pohled se launcher příliš neodlišuje od launcheru z předešlého TOP modelu Sony Ericssonu, prohnutého modelu Arc. Opět máme obrazovku klasického typu s maticí 4×4 pro vlastní zástupce či widgety, dolní stranu tvoří spouštěč 4 nejpoužívanějších aplikací. Launcher umožňuje i třídění do složek. Samotná nabídka aplikací také nepřekvapí. Horizontální posouvání a běžné rozložení 16-ti aplikací na jednu stránku. Opět oceňujeme jednoduchost a svižnost prostředí, náročnějším uživatelům může chybět vyšší míra nastavení.

 

Součástí balíčku jsou i widgety s hodinami, počasím, rychlého přístupu k fotografiím a jednoduché ovládání konektivity telefonu. Widgety překvapí poměrně vysokou mírou nastavení – u hodin si například můžeme vybrat z 5-ti přednastavených motivů. Bohužel widgety nefungují v jiných launcherech.

 

To vše máme k dispozici pro libovolné rozlišení telefonu díky uživateli fóra XDA ra3al, kompletní balíček launcheru a widgetů určený pro instalaci pomocí ClockworkMod recovery nalezneme na XDA fóru, kde je také průběžně aktualizován.

Komentáře (5)

 • Stehla

  asi jsem blbej, ale na odkazu jsou jen APK soubory… ten zip tam nikde nevidím..

  Odpovědět
 • HUdasp

  Ne, blbej nejsi. Od doby vydání článku se ale udály změny a .apk dle postu na XDA fóru stačí instalovat klasicky ručně. Vyzkouším a článek aktualizuji. Díky za echo.

  Odpovědět
 • Stehla

  dík Hudaku…
  btw. tak z Blade a HD2 přeci jen nakonec Xperia mini Pro?
  Jak jsi si zvykl na displej s nižším rozlišením a mení úhlopříčkou??
  Hodně jsem nad tím taky přemýšlel, za ty peníze moc fajn telefon..
  Možná by to nebyl špatnej námět na kratší článek.. srovnat použitelnost třeba navi apod.
  Určitě nejsem sám, kdo zvažuje že vymění Blade za něco novější, ale za stále příjemný peníze.

  Odpovědět
 • HUdasp

  Tak hodnotit Xperii, kterou užívám s alternativní ROM a mnoha úpravami není moc vhodné. Ve zkratce ti povim, že je to fajn telefon, ale komunita kvalit komunit u Blade či HD2 se nehrabe ani po kotníky.
  To porovnání displejů je zajímavej námět. Mám tu doma 3″ a 5″ displej s Androidem, takže žádná překážka není. Pouvažuji nad tím.

  Odpovědět
 • Jan

  Já nevidím ani ten odkaz na apk, zase jsem ale našel ten zip, mohl by tedy někdo dát link.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru