Navigace: Úvod » Příslušenství » Jak se žije s fólií Screen Shield

Jak se žije s fólií Screen Shield

Jak se žije s fólií Screen Shield

Metod, jak ochránit svůj telefon před poškozením, je mnoho. Vedle všelijakých pouzder mnoha typů patří mezi základní ochranné prvky folie na displej, která je u mnoha dotykových telefonů nezbytností. Mezi zajímavé folie na přeplněném trhu jistě patří i folie Screen Shield.

Samostatných článků o této folii je dost a dost na internetu. Jak se ale folie osvědčila po měsíci užívání? Toto bude předmětem dnešního článku.

Folie po aplikaci

Screen Shield od českého výrobce Skinzone patří mezi tzv. měkké folie. Oproti jiným (a na trhu rozšířenějším) foliím mezi její hlavní rysy patří to, že je ohebná a svými vlastnostmi připomíná průhlednou PVC folii. Toto řešení skrývá několik výhod. Oproti tvrdým fóliím se aplikuje  na mokro, tyto měkké folie se také vyznačují vyšší odolností proti škrábancům. Vyrábějí se také ve dvou verzích – pouze pro displej telefonu, anebo pro ochranu „celého těla“ přístroje. Typickým konkurentem jsou folie Invisible Shield. Více o rozdělení a typech fólií si můžete přečíst v dřívějším článku.

Provedení a obsah balení

Po objednání folie vám domů přijde plastový blistr s obsahem čítajícím samotnou folii, aplikační roztok pro samotné lepení, stěrku pro vyhrazení folie na těle telefonu a hadřík pro setření prachu z povrchu telefonu. Samotná folie je dodávána na pokrytém obdélníčku s výřezy jednotlivých částí. Zastavme se u samotného provedení výřezů. Verze pro můj telefon (Sony Ericsson Xperia Mini Pro) jich obsahuje celkem 8. Vedle pokrytí celé čelní plochy s displejem, polep pokrývá také celý kryt baterie a boky přední výklopné části s displejem. Detailem jsou půlkruhové části pokrývající tlačítko Home a výřez nad sluchátkem. Bohužel v balení chybí části pro stříbrný pruh linoucí se bokem celého telefonu, který je poměrně nemalým exponovaným místem a svůj kousek folie by si také jistě zasloužil (zvláště, když místa na obdélníčku pokrytém fólii je místa dost). Potěšilo by mne i kolečko pro ochranu čočky fotoaparátu. Opět, místo tam je a výrobci by to nepřineslo žádné náklady navíc při výrobě.

 

Bohužel není to poprvé, kdy mi pokrytí celého telefonu chyběl nezanedbatelný kousíček do mozaiky. Screen Shield jsem užíval i u ZTE Blade a tam pro změnu chybělo krytí celého plastu přední části telefonu. Před koupí kompletního pokrytí telefonu bych se u výrobce informoval, které části sada obsahuje.

Aplikace

Pokud nejste extra lepiči fólií a po nalepení jste si k displeji vyjma pokrytí nalepili i nějaké to smítko či prach, budete nadšeni při lepení Screen Shieldu. Aplikace namokro spolu s poddajným provedením folie se neuvěřitelně snadno aplikuje. Pokud jsem Screen Shield nalepili nakřivo či špatně, můžete folii z telefonu sejmout a nalepit jí bez obav znova. To se Vám u klasické nestane, většinou při druhém pokusu je klasická tvrdá folie buďto s nějakým tím smítkem anebo lehce nahlá, tedy konečný efekt po nalepení nebude oku lahodící. To se Vám u Screen Shieldu nestane. Velké plus.

Lepení drobných částí na bok telefonu se trošku alchymie, opět ale platí, že máme k dispozici více pokusů. Je vhodné upozornění, že aplikační tekutina (kterou před nalepením musíte mít pokryté prsty a folii) by se neměla dostat do otvorů pro mikrofon či sluchátka, dávejte tedy pozor. Pokud jste s aplikací spokojeni, plastovou stěrkou vytlačte tekutinu zpod folie a utřete. Po aplikaci doporučuji telefon den užívat minimálně, aby tekutina dokonale vyschla a folie držela na telefonu.

 

 

 

Měsíc po nalepení

Není nijak důležité hodnotit praktičnost a vzhled ihned po nalepení, ale po nějaké době. Folii mám na telefonu nalepenu měsíc, jaká tedy je? Pokrytí přední části s displejem hodnotím za 1-. Screen Shield patří mezi etalon toho, co si na displej vůbec nalepit můžete. Nejenom, že Screen Shield zakryje drobné škrábance a oděrky, pokud jste ji aplikovali na již používaný telefon, zároveň nadobro zamezí tvorbě nových. Díky své elastičnosti nemáte šanci Screen Shield poškrábat při běžném užívání. Tato vlastnost folii předurčuje i pro starší zařízení ovládané stylusem s umělohmotným hrotem, kdy po několika týdnech běžnou folii poškrábete pouhým používáním stylusu. Prst na po folii dobře klouže (na rozdíl od Invisible Shield), v „matlání prstem po displeji“ vás nijak neomezuje. Potěšují okolností je také to, že na folii neulpívají otisky prstů. Minus dávám za estetiku. Vzhledem k tomu, že je folie cca o půl milimetru menší, než samotná plocha displeje, za okraji ulpívají drobná smítka prachu. Po měsíci užívání to znamená, že na okrajích folie vznikne bílá tenká prachová linka. Pokud máte ale telefon v bílém provedení, tato drobná estetická vada vás nemusí trápit. Některé typy také po čase žloutnou a tím pádem zkreslují barevné podání vykreslované displejem. Z dřívějších zkušeností se ZTE Blade folie zůstává i po několika měsících užívání naprosto čirá, není důvod k obavám, že by časem žloutla.

 

Nyní pár slov ke zbytku polepu. Bohužel folii nesvědčí ostré hrany, které mám u půlkruhových výlisků tlačítka Home a nad sluchátkem. Za ně totiž silně ulpívá prach a pomaličku folii odlepují od krajů. Nebude to trvat dlouho, a tyto dvojice částí půjde z telefonu dolů. Zbylé části folie drží vcelku pevně, ačkoliv ne úplně precizně. Toto se týká především krytí krytu baterie, resp. jejích drobnějších částí a záhybů. Je ale možné, že je toto způsobeno mým nadměrným užívání a testováním..

 

..různých nasazovacích krytů k telefonu. Pokud si zvolíte kompletní pokrytí telefonu, silně nedoporučuji užívání všelijakých nasazovacích krytů (snad vyjma silikonových). Screen Shield Vám po nalepení zvýší rozměry telefonu o cca 0,5 mm v každém rozměru a tím pádem nasazovací kryty s touto vrstvou navíc nepočítají. Častým snímáním a nasazováním krytů na telefon pokrytí Screen Shieldu ničíte a folie bude více náchylná k odlepování. To samé platí, pokud máte držáky do auta přesně vytvořené pro váš typ telefonu. Tam se také s vrstvou navíc příliš nepočítá a může nastat při častém užívání stejný problém. Pokud jste fandy některé z výše nastíněných řešení, koupi pokrytí na celý telefon doporučuji zvážit.

Resume

Pokud se budeme bavit pouze o pokrytí displeje, zde není co řešit. Folie vyniká precizním zpracováním a na oděrky displeje můžete po její aplikaci zapomenout. Drží parádně, spolu s totální igronací škrábanců se již o ochranu displeje po prvotním nalepení starat nemusíte.  Hodnocení pokrytí celého pokrytí telefonu je rozporuplné. Vyjma chybějících částí je folie na telefonu znát a jednotlivé nalepené fragmenty jsou zřetelné. Na druhou stranu, ty nejdůležitější části telefonu (záda a rohy telefonu) jsou kryty, v tom smyslu folie obstála také. Folie Screen Shield jsem si oblíbil a jejich koupi rozhodně doporučuji i přes její vyšší cenu v porovnání s ultralevnými kousky z Číny. Ty totiž budete neustále měnit, na tyto patálie se Screen Shieldem zapomenete.

Komentáře (17)

 • Sorgen

  Za 3 cca měsíce jsem ji vyhodil.

  Odpovědět
 • david

  Pořídil jsem si Screenshield fólie na celé tělo pro Sony Ericsson Xperia NEO (MT15i) – ne zrovna nejlevnější sadu přímo od výrobce (cena se tam zdá být relativně dobrá, poštovné je tam jedno z nejnižších).

  Celé balení sestává ze sáčku, v němž je stručný návod, sprej pro aplikaci, fólie, stěrka a hadřík. Před samotnou aplikací doporučuji nejprve shlédnout nějaká ta instruktážní videa na internetu (sám výrobce odkazuje třeba na ty svá). Telefon je potřeba alespoň trochu očistit/odmastit (netroufl jsem si použít žádný čisticí prostředek). Poté to přišlo. Je potřeba posprejovat prsty, kterými se bude fólie (naštěstí celkem přesně střižená) nanášet, stejně tak i ji. Pak je třeba se trefit na displej. To není zcela tak jednoduché. Fólie má tendenci se ihned lepit na displej, takže je to pekelná zkouška nervů. No a pak, když se to podaří, se vystěrkují bublinky, to jde dobře (zároveň se odsává tekutina třeba do hadříku). Co je ale naprostý teror, jsou nečistoty. Nevím jak vy, ale já nemám doma absolutně bezprašné laboratorní prostředí, proto se mi ani napotřetí aplikaci nepovedlo zcela bez nečistot provést (tady se dostávám k tomu, že fólii lze sejmout opatrně dolů a vše udělat znovu. Fólii jsem omyl pod vlažnou vodou a snažil se smýt všechny nečistoty. Poté opakoval postup – výhoda: jelikož byla mokrá, stačilo méně spreje, Ten samozřejmě nevydrží věčně, zhruba tak na několikero aplikací). Vždy mi tam ulpělo nějaké smítko, které tam poté jde vidět (prach, mini-vlas)! Vím, že to není chyba výrobce, ale je to prostě velký problém při nanášení obecně a kazí to celkový dojem. Po aplikaci je třeba fólii skoro celý den nezatěžovat. Na druhý den bublinky opravdu zmizí.

  Co se týče kvalit fólie, tak barvy se nějak výrazně nezměnily. Ale pozoruji, že fólie má vlastní strukturu (jakoby rastr), která je viditelná na třeba čistě bílém pozadí, což není dobré, dá se na to ale zvyknout. Fólie také není příliš rovná, má nerovnosti. Sice to při používání nevadí, ale při vypnutém displeji to jde vidět. Ovládání se nijak nezměnilo, troufám si tvrdit, že je stejné. Jen samotná fólie je opravdu dost měkká, lehce se do ní zaryje třeba nehet (rytina, pokud není příliš silná, však odezní, větší testování odolnosti jsem doposud nezkoušel).

  Aplikace druhé části fólie na zadní stranu mobilu je totožná, jen je trošku komplikovanější, neboť konkrétně Neo není rovný, tak se to musí vyrovnávat vším, co dům dal, ale na druhou stranu, tam to zas až tak nevadí, hlavně že je to chráněno. Bohužel, že je Neo takový, jaký je, tak je fólie na celé tělo pouze a jen na displej a na zadní stranu – žádné boky atp.

  Celkově si myslím, že je to hodně peněz za takovou srandu. Na druhou stranu, fólie přinejmenším displej zatím opravdu chrání, pokud je ušmudlaná, setře se a je to zase v pořádku. Při příštím mobilu vyzkouším zase jiného výrobce.

  Plusy/mínusy:
  +papírově jednoduchá aplikace
  +možnost vícekrát aplikovat (dokud bude sprej)
  +zatím dobře chrání displej/tělo
  +není příliš hrubá

  -vysoká cena
  -při aplikaci se nezbavíte nečistot (není chyba výrobce)
  -měkká (spíš -)
  -nepokryje celý telefon (není chyba výrobce)
  -mírně ostřejší hrany řezu

  Odpovědět
 • mikrom

  pritelkyni na x10 mini pro jsem nalepil invisible shield a nelibi se mi jak je mekka. objednal jsem matnou brando tak uvidime.
  nejakej klon invisible shieldu mam na gps oregon, a zvyk jsem si, ale kdo si s ni hraje je z ty folie zoufalej :)

  Odpovědět
 • Lumi

  Mame s manzelkou na telefonech Invisible Shiled na cele telo. Na mem HTC Touch2 chytil barvu cerneho pouzdra, takze folie misty nabrala fialovy nadech. Castecne i pres display v pravem hornim rohu.
  Manzelka nejakou dobu pouzivala jako obal nejakou origo koupeny obal typu vlnena puncoska a barevnev pohode. Ted uz ho nosi jen tak.
  Invisiblu shield na mem telefonu nesvedci zasouvani do drzaku na kolo:). Boky tim docela trpi.
  Po 2,5 letych dobrych zkusenostech. Jsme tak mamce koupili na jeji novy samsung taky IS. Chtela jen na display a zde bohuzel oproti baleni je malo kapaliny. Vydrzi jen na 1 pokus. Nastesti i tak se podarilo opravit a drzi.

  Odpovědět
 • MILAN

  Môžem potvrdiť komentár prvý toje priklad tejto folie folie nedokažete bez mikroprachu alebo jedneho vlasku ju aplikovať na displej vždy sa najde nejaka nečistota ktora sa vám prilepí pri nanašani folie na telefon ,toje nevýhoda tej folie ak ide ode tie nečistoty prrilepenyých na folie na lepiacej strane vznutra tak nato zabudnite žesa ich zbavite foliu môžete lepiť aj labaku alebo uplne čistom prostredí ale aj tak sa vám po nanesení na displej objavi nečistota daka , preto tieto foie niesu ochotný dať na displej ani predajcovia dobre vedia očom toje a ide mi len o zisk z predaja

  klady a minusy

  +vinilová folia odolna voči poškriabaniu
  +pevná

  -vysoka cena
  -neochota predajcov všetkých aplikovať foliu na displej kedže vedia že bez prachu alebo vlasku to nejde ani neviem v akom labaku , či čistom prostredí
  -výrobca (dizajn produktu obal )v angitčine-prečo nieje v česťine ked je to čeký výrobok
  či sa hanbi za pôvod svojho produktu
  -handriča púšta vlákna asi nekvalitná handrička inak sito neviek vysvetliť vôbec ju nepoužívam inak aj ona urobí prach na displeji ktorý uvidite po prilepeni folie na displej

  Odpovědět
 • HUdasp

  Já jsem Screen Shield aplikoval dvakrát, Invisible Shield asi třikrát. Vždy bez problémů a bez prachu pod fólií, což se mi stává při aplikaci běžné tvrdé folie. Čistá aplikace je vidět i z fotek. Nesmí se šetřit tím aplikačním roztokem, čim více ho nanesete, tím lépe se folie bude lepit.

  Odpovědět
 • MILAN

  Tak toje zaujimave žetam prach nemaš na folie lepil som ju už 2krat na displej a vždy niečo schytam bud prach teda mikroprach alebo vlasok diplej je vždy očiteny bez prachu točo sa tam nalepi je prach ktory je v miestnosti oklo nas proste je to mikroprach ktorý ani nieje vidno mam dojem asi z teba taky že si zaplateny nimi aby si im robil dobru reklamu fakt sorry

  Odpovědět
 • MILAN

  SORRY ale mam dojdem z teba aaj z celej tvojej recenzie dojem žesi nimi zaplateny aby si im robil pozitvnu reklamu

  Odpovědět
 • HUdasp

  Proti zaplaceným recenzím se já jako autor i celý server důrazně ohrazujeme. Xperii s nalepenym Screen Shieldem bez smítka prachu pod fólií (jak na displeji, tak i jinde po těle) mohu kdykoliv a komukoliv dokázat a ukázat.

  Odpovědět
 • MILAN

  DOMIEVAM sa nadalej žesimi odmenovaný za recenzie kladný v ich prospech ,daj urobiť prieskum kolko ludom sa podarí nalepiť foilu bez prachu alebo inej nečistoty a čsla budu hned ine ,prečo foliu nechce ani jeden predajca nalepiť na displej ani za poplatok napríklad ceny folie čím by mal 1krat tak vyšší zisk?

  Odpovědět
 • Libb

  Hele Milane, že jsi lama, neznamená,že jsou lamy všichni :) Zkoušel jsem několik fólií, aktuálně mám Invisible Shield a většinou úplně v pohodě. Resp. smítka a chloupky nikdy, u IS mám teď jednu nedokonale vstřebanou bublinku – moje chyba.
  Navíc obvinit autora z předpojatosti, když věnuje půlku závěru popisu nedokonalostí při pokrytí celého těla telefonu, to chce opravdu odvahu.

  Odpovědět
 • Kirisek95

  Dříve jsem nechtěl, creenshield fólii, připadala mi ybatečně drahá, ale po tom, co jsem jí zde na fóru vyhrál a nalepil, neměnil bych, fólii počmárám propiskou smeju a je jako nová, drží jako přibitá a nikde se neodlepuje… Bral jsem na celé tělo,ale na zadní kryt jsem nic nelepil, ten je gumovanej a už dost omlácenej, takže to nemá cenu, hlavní ochranu u miníka potřebuje celej displej a černej rámeček kolem dokola, kterej se mi tak trošku začíná rozpadat (je to spíš tím,že se telefon už párkrát proletěl). Je škoda, že na stříbrný rámeček není fólie, ale lepit bych to tam nechtěl (hrozně malý) a na to, že mám mobil cca půl roku, tak rámeček vypadá krásně a skoro jako nový :))

  Odpovědět
 • Olda

  Mám jí 10 dní a už v ní je rýha. Je příliš měkká a ostré předměty jí proříznou. Podle mě je taková fólie na nic. Budu hledat tvrdou variantu.

  Odpovědět
 • Jirka

  ScreenShield mám na ZTE Skate druhý měsíc. Aplikace bez problému a díky přiložené výbavě i bez prachu, absolutní spokojenost, nevím, jak to může někdo poškrábat.
  PS: Jestli se najde nějaký šťoura s podezřením na reklamu, tak ho žádám aby mi fakturu za fólii proplatil.

  Odpovědět
 • Jiřka

  Dobrý večer!
  Mám na Vás dva dotazy,možná trochu stupidní. První je,zda vadí či to nějak může poškodit displej tabletu,když jsem aplikovala screenshield a zůstal mi tam takov malý chloupek? Je to možná blbina,ale někde jsem našla,že pokud ji tam budu mít dlouho,tak se to protlačí,je to tak? A druhá otázka je ohledně odstraňování. Všichni píšou o aplikaci,ale jen jeden člověk psal o odstranění a to negativně-že to zanechalo fleky a stopy. Tak jak to tedy je? Mám se bát nebo má někdo jinou zkušenost? Děkuji

  Odpovědět
 • Dagmar

  Právě jsem dolepila folie na obě strany mého nového krásně fialového XPERIA M a jsem z toho na mrtvici. Samá bublina a fleky. Proč to výrobci rovnou neřeší trvanlivým plastem vzadu a kvalitní folií vpředu?

  Odpovědět
 • David

  Koupil jsem si také screenshield folii na mou lumii 920. Ovšem nevím zda drobné smetí na lepicí straně folie je z výroby nebo k folii dodávají hadřík který pouští drobné vlákna? Jsem zklamaný. Předtím jsem měl na lumii tvrdou folii za stovku a ta pokud se nepodařila nalepit napoprvé nebo bylo někde smítko stačilo opláchnout vlažnou vodou a displej po nalepení byl bez jediného chlupu.. U screenshield tomu tak není, je měkká a má mnohem přilnavější povrch než tvrdá folie. I po třetím pokuse, kdy jsem si dával pozor na prachové částice se mi ani po opláchnutí folie ve vlažné vodě a nasledovném okapaní a nanesení aplikační kapaliny nepodařilo nalepit folii aniž by tam byla nějaká částice prachu nebo něčeho jiného. Pokud teda koupíte folii jako já již z výroby ne 100% čistou, pak máte smůlu a musíte se s tím smířit. Co může být příčinou bordelu na folii je také to že i kdybych si myl ruce pul hodiny horkou vodou a mýdlem a pak si dal na prsty aplikační kapalinu, tak NIKDY nezaručím 100% že se mi něco z prstu nepřilepí!! Protože lidská kůže je pórovitá a taky se odlupuje. Nevím zda mám folii reklamovat, nebo se s tím smířit..

  Klady:
  -perfektní přilnavost k displeji
  -dobrá ovladatelnost, je hodně citlivá což je velké plus, nemusíte bušit do displeje
  – na můj telefon je dobře vystřižená a sedí skoro až na okraj
  -folie nezkresluje barvy
  -folie je tenká, skoro nejde vidět že máte něco na displeji

  Zápory
  – přiložený hadřík pouští chlupy
  – nanesení aplikační kapaliny na prsty je podle mě nesmysl nejlépe použít pinzety a vůbec se nedotýkat spodní strany

  Závěrem snad jen hodně štěstí při aplikaci. :-)

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru