Navigace: Úvod » Bleskovky » Google možná spustí úložiště dat začátkem dubna

Google možná spustí úložiště dat začátkem dubna

Google možná spustí úložiště dat začátkem dubna

Po řadě falešných poplachů to vypadá, že cloud storage od Google je opravdu tu. Několik let vyvíjená internetová služba by mohla být spuštěna začátkem následujícího měsíce.

Informace o vydání “Google Drive” – jak je služba v tuto chvíli nazývána – se na svět dostaly skrz jeden renomovaný internetový magazín GigaOM. Spolu s datem se ven dostaly i nějaké podrobnější informace o tom, jak by měla služba zpočátku vypadat.

Google bude nabízet 1GB volného prostoru všem, za další místo si pak bude muset každý připlatit. Je to trochu překvapující, protože většina ze služeb od Google je totiž plně zdarma. Pokud by byl tento fakt pravdivý, Google by silně zaostal za současnými leadery cloudového světa. Dropbox totiž zdarma nabízí 2 GB a Amazon dokonce 5 GB.

Silná stránkou by pak měla být obrovská základna uživatelů. Správným propojením současných služeb s datovým úložištěm v cloudu by jistě přimělo celou řadu lidí k přechodu právě ke Google Drive. Navíc by mohl internetový gigant nabídkou nepoměrně lepší ceny za prodej prostoru, který je v tuto chvíli u ostatních služeb vcelku vysoce posazený.

Zdroj: androidguys.com

Komentáře (4)

Komentovat

Nahoru