Navigace: Úvod » Příslušenství » Čínská externí nabíječka baterií – máme se bát?

Čínská externí nabíječka baterií – máme se bát?

Čínská externí nabíječka baterií – máme se bát?

Synonymem telefonů s Androidem je časté nabíjení, tedy neustálé připojování k nabíječce a tahání kabelů sebou. Rozhodl jsem se říci tomuto zvyku dost!

Problém ohledně nabíjení se týká i mne a rozhodl jsem se ho řešit. Vzhledem k tomu, že moje Xperia Mini Pro neoplývá zrovna vysokou kapacitou baterie a disponuje nešťastnou krytkou micro USB konektoru, která znemožňuje jednoduchý přístup k nabíjecímu konektoru, rozhodl jsem se, že telefon budu nabíjet „bezdrátově“.

Celý bezdrátový systém spočívá v tom, že telefon nepřipojuji k nabíječce, ale měním v něm baterie. Dokoupil jsem druhou originální baterii a externí nabíječku z aukčního portálu eBay. Telefon užívám, druhou baterii mezitím nabíjím a když je čas na výměnu, jednoduše baterie prohodím v telefonu. Jednoduché a levné řešení (komplet sada nabíječky + druhá baterie vyšla na cca 200 Kč), které umožní neustálé bezdrátové užívání telefonu. Nyní již ale k nabíječce.

Nabíječka externích baterií z eBay

Nabíječku jsem pořizoval před 2 měsíci a je neustále v síti, myslím tedy, že je pravý čas na hodnocení. Na eBay můžeme narazit v zásadě na dvojici typů externích nabíječek (pominu-li různorodé dockovací stanice). První typ se připojuje přímo do zásuvky a disponuje integrovanými kolíky do zásuvky. Bohužel však nikoliv do zásuvek evropských standardů. Tedy nějaká redukce nutná a celé je to takové nepraktické.

Já jsem si zvolil druhou možnost, a to nabíječku s konektorem microUSB. Tedy řešení vhodné na stůl, kdy nabíječku napájíte prostřednictvím klasického kabelu, který bývá zpravidla součástí balení. Tím je vyřešena variabilita, skladnost a praktičnost.

Nyní již k samotnému provedení. Tyto nabíječky nabízejí unifikovaný design, kdy se jednotlivé typy liší od sebe pouze provedením výlisku dle rozměrů baterie, pro kterou jsou určeny. Celá krabička o rozměrech 8 x 5 x 2,5 cm by sice mohla být menší, nicméně žádný obr to také není. Horní strana je vybavena klasickým microUSB konektorem, vrchní strana vedle samotného výlisku disponuje proužkem, ve kterém je schována dvojice LED diod. Modře svítí při dokončeném nabíjecím cyklu, červeně při nabíjení. Nic složitého.

Nedalo mi to, a rozhodl jsem se nabíječku rozebrat a podívat se jí na zoubek. Měl jsem zejména obavy z nedostatečné ochrany proti přebíjení baterie. Ty se potvrdily jako neopodstatněné. Ačkoliv jsem do detailu nezkoumal jednotlivé součástky, celý integrovaný obvod mi dodal jistotu, že mi dům kvůli této nabíječce neshoří a baterie nezničí. I k samotnému provedení připájených součástek nemám výhrad. Výrobce se na nalepeném štítku chlubí certifikací CE, nejsem si ale jist oprávněností tohoto označení u čínských výrobců prodávaných prostřednictvím eBay.

Baterie se v nabíječce nabíjí delší dobu, než-li v telefonu. Což je trošku překvapení, vzhledem ke skutečnosti o vstupu nabíječky s hodnotou 1 Ampéru. U baterie Sony Ericsson EP500 se jedná o cca 3 hodiny, což ale nepovažuji za závažný problém vzhledem k zaměření příslušenství. Nabíječka je spolehlivá a kvalitně zpracovaná, vzhledem k ceně pár desetikorun i s poštovným při užívání obstála a mohu ji vřele doporučit.

Komentáře (10)

 • DavidD

  Super článek ,taky už mám těch kabelů dost. A co přehřívání? Nepopálíš si ruce když z toho tu baterii vyndáváš? :-)

  Odpovědět
 • HUdasp

  To jsem opomenul zmínit. Teplota baterie i celého nabíjecího ústrojí se nijak extrémně nezvyšuje jak během nabíjení, tak i v udržovacím režimu po nabití baterie.
  Obdobnou nabíječku jsem užíval i u bývalého HTC HD2 (to jsem byl ale nezkušený a pořídil jsem verzi přímo do zásuvky) a ani tam nebyl problém.

  Odpovědět
 • Martin

  Nedivil bych se delšímu času nabíjení, USB port dá maximálně 500mAh, běžná nabíječka do zásuvky má průměrně 2x tolik, proto nabíjí rychleji.

  Odpovědět
 • kirisek95

  No Nabíječka ze sítě má výstup 800mA, ještě dotaz, nezkoušel jsi to bezdrátový nabíjení, jakože úpravu zadního krytu atd… někde jsem to viděl (přímo na miníka) Jenže tam už je cena 5x vyšší a jasná ztráta záruky, páč se pájí přímo na desku

  Odpovědět
 • HUdasp

  Nabíječku provozuji s 1A síťovou nabíječkou, pokud by se nabíjelo z USB portu počítače, doba nabití by byla samozřejmě delší. Další věc je zmiňovaná důvěryhodnost štítku nalepeném na nabíječce. Tam se dá napsat defakto cokoliv.
  kiris: Ačkoliv mne zabudování Touchstone do Mini Pro láká, vzhledem k záruce a čekání na první prasklinu tuto modifikaci v dohledné době nezvažuji.

  Odpovědět
 • Pastelka

  K té nálepce. Čínští výrobci ji chápou jako jinou zkratku než běžný obyvatel Evropy :-)

  http://3.bp.blogspot.com/_tGpgGfsDRgU/TNaFDKGe4WI/AAAAAAAAACc/yY4ZXx3mMgo/s1600/CE+Mark.BMP

  Odpovědět
 • HUdasp

  Díky za obrázek. Dle porovnání nabíječka žádnou certifikaci samozřejmě nemá, což se dalo čekat.

  Odpovědět
 • Pravda

  z číny jsem kupoval novou baterku do notebooku. fakt nedoporučuji, vydrží jen 20minut a když zbývá 70% baterie, tak klesne napětí a notebook se vypne..

  Odpovědět
 • Petr Tv Arcon

  Pro „Pravda“ no nevím nevím, všechny baterie se dnes vyrábí a východě… i ty prodávané za těžké peníze u nás, či ve VB.
  Já koupil baterii pro laptop za 4500Kč 7200mAh a pracuje tak jak má (výdrž laptopu 6h45m) A to i po skoro roce používání.
  Ale každý výrobce může udělat vadný kus, ale nemáš náhodou vadný laptop ty ? A nebo vadnou nabíječku ??

  Odpovědět
 • Vaclav

  dobry den prosim kde koupim takovou nabijecku mam tel Lg P-920 a celkem by semi hodila pls distak piste do email Kozak90@seznam.cz diky moc

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru