Navigace: Úvod » Aplikace » Ubuntu pro Android: Revoluce v užívání telefonů a tabletů je na cestě!

Ubuntu pro Android: Revoluce v užívání telefonů a tabletů je na cestě!

Ubuntu pro Android: Revoluce v užívání telefonů a tabletů je na cestě!

Telefony a tablety dosud těžko mohly konkurovat počítačům jako pracovní nástroje. Vše má změnit systém Ubuntu!

V následujících měsících se dočkáme revoluce v užívání smartphonů a tabletů. Firma Canonical totiž chystá řešení, které překoná všechny dosavadní pokusy, jak přenést možnosti užívání dekstopů na mobilní telefony a tablety s jejich Ubuntu pro Android. Systém, založený na OS Linux představí na Mobile World Congress.

Dnes už sice existují způsoby, jak vylepšit telefon zapojením do dokovacích stanic, jak připojit k tabletům klávesnici a podobně. Dokonce si někteří nainstalovali na svá zařízení Linux. Každé z těchto řešení však bylo kompromisní a vždy znamenalo omezení funkčnosti jedním směrem – buď ubralo něco z telefonu či tabletu, nebo naopak úplně nedostačovalo v desktopovém směru.

Ubuntu od Canonical však plnohodnotně spojí obě funkčnosti, jelikož na telefonu poběží paralelně oba operační systémy. Ubuntu se automaticky spustí poté, co k telefonu připojíte monitor, myš a klávesnici – do té doby na něm poběží běžný Android.

„Nepůjde o žádnou Ubuntu aplikaci na vašem telefonu. Půjde o plnohodnotnou paralelní zkušenost včetně vašich oblíbených pracovních nástrojů a služeb z počítače,“ řekl za Canonical jeho CEO Jane Silber.

Oba operační systémy budou navíc sdílet dokumenty a data, takže půjde o souvislou uživatelskou zkušenost. To však vyžaduje, aby Ubuntu bylo předinstalováno na zařízení už od výrobce. Zatím však Canonical neprozradil, zda už se s nějakým dohodl.

Většího předvedení se Ubuntu dočká na Mobile World Congress – tam bude předvedena verze Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot, ale ještě do dubna bude systém vylepšen na verzi 12.04 Precise Pangolin.

Určitě vás budeme průběžně informovat, jelikož tento systém může poměrně radikálně obohatit funkčnost a možnosti našich telefonů a tabletů.

Podívejte se na první neoficiální video, ukazující funkčnost nového Ubuntu pro Android:

 

Komentáře (1)

Komentovat

Nahoru