Navigace: Úvod » Novinky » Huawei útočí vlastním supervýkonným čtyřjádrem K3V2!

Huawei útočí vlastním supervýkonným čtyřjádrem K3V2!

Huawei útočí vlastním supervýkonným čtyřjádrem K3V2!

Čínský výrobce zatím přitáhnul největší pozornost z letošního MWC. Jeho nejlepší model totiž pohání vlastní čtyřjádrový čip, který se navíc dle prezentace usadil na špičce výkonnostních tabulek.

Raketový vzestup čínské společnosti není zdaleka u konce. Na své barcelonské konferenci oficiálně představil vlastní špičkový telefon Ascend D quad, který je zajímavý sám o sobě. Ještě zajímavější je však jeho srdce K3V2, které si Huawei vyvinul vlastní cestou. Jedná se o upravenou čtyřjádrovou čipovou sadu ARM Cortex-A9 běžící na frekvencích 1,2 Ghz respektive 1,5Ghz. Velice zajímavých je 16 grafických jader a hlavně 64-bitová architektura, což je u ARM řešení, jež dosud umělo jen 32-bitů, celkem překvapení.

Prezentace zdůraznila, že jde o čip s nejnižší provozní teplotou a zhruba o 30 procent nižší spotřebou oproti současné konkurenci. V benchmarcích  NenaMark 2 a Basemark navíc novým čipem osazený Ascend D quad s přehledem porazil Eee Pad Transformer (s čipem Tegra 3) i Galaxy Nexus (dvoujádro  TI OMAP 4460 na 1,2 GHz). Také výsledky v úlohách zaměřených čistě na výkon CPU jsou dle Huawei jednoznačné, když předčil současnou konkurenci o 49 procent.

Až praxe ukáže, nakolik marketingové kouzlení z prezentace odpovídá realitě. Každopádně se Huawei zařadil mezi společnosti Texas Instruments, Qualcomm, NVIDIA nebo Samsung – tedy výrobce, kteří jsou schopni vyvíjet vlastní konkurenceschopné čipy. Každopádně vývoj v této oblasti bude letos ještě turbulentní, protože každý z hráčů schovává vlastní žolíky, či minimálně výkonnostní posílení aktuální řady procesorů.

 

 

Komentovat

Nahoru