Navigace: Úvod » Novinky » Čeští vývojáři brzy budou moci prodávat aplikace v Android Marketu!

Čeští vývojáři brzy budou moci prodávat aplikace v Android Marketu!

Čeští vývojáři brzy budou moci prodávat aplikace v Android Marketu!

Dosud mohli čeští vývojáři své aplikace nabízet v Android Marketu pouze zdarma, situace se však podle všeho v nejbližších dnech změní.

Zatímco kupování aplikací je pro české uživatele už dlouhou dobu zcela běžnou záležitostí, místní vývojáři zatím neměli příliš velkou motivaci vyvíjet komplexnější a sofistikovanější aplikace – možnost jejich výdělku byla omezená, jelikož je nemohli nabízet v Marketu za poplatek.

V minulém týdnu však však byly v tichosti dočasně povoleny placené účty nutné pro umožnění prodeje aplikací vývojářům v Česku a Polsku. Brzy byly sice zase deaktivovány, ale šlo o celkem jasné znamení toho, že se funkce testuje pro nasazení. Otázkou sice zůstává, v jak pokročilé fázi už přípravy jsou, ale Google mezitím sám potvrdil, že na spuštění Google Checkout Merchant Accounts opravdu pracuje.

Nespokojenost se situací na českém Android Marketu už ukázali místní vývojáři několikrát v minulosti – vše vyvrcholilo velkým protestem na pražském Google Developer Day v říjnu minulého roku.

Co myslíte, povede zavedení možnosti placených aplikací v Česku opravdu k většímu vývoji kvalitním produktů nebo spíše ke snaze inkasovat i na věcech, které byly dosud pro uživatele zadarmo, respektive vykoupeny reklamou v rozhraní?

Za jakou českou aplikaci byste si byli ochotní připlatit?

 

Komentovat

Nahoru