Navigace: Úvod » Aplikace » DEEZER: Jak funguje nekonečná hudební knihovna na Androidu?

DEEZER: Jak funguje nekonečná hudební knihovna na Androidu?

DEEZER: Jak funguje nekonečná hudební knihovna na Androidu?

Konečně je i v Česku k dispozici pořádná online hudební knihovna, která dnes obsahuje zhruba 15 milionů skladeb. Kromě počítačů ji lze využívat i jako aplikaci na chytrých telefonech. Pojďme si v krátkosti představit, co všechno nabízí na platformě Android.

Konečně je i v Česku k dispozici pořádná online hudební knihovna, která momentálně obsahuje zhruba 15 milionů skladeb.  Kromě počítačů ji lze využívat i jako aplikaci na chytrých telefonech. Pojďme si v krátkosti představit, co všechno nabízí na platformě Android.

Deezer je původem francouzská služba, která je obdobou populárního Spotify. Za měsíční poplatek získá uživatel neomezený přístup k ohromné hudební knihovně – formou streamu, ale i s možností vytvořit si playlist skladeb,  jež si můžete stáhnout k offline poslechu. Jelikož nyní nabízí vyzkoušení Premium+ tarifnu na 15 dní zdarma (a nechtějí ani kreditku), podívali jsme se, co obnáší mobilní verze.

Aplikace zabere zanedbatelných 4,2 MB a po rychlém přihlášení synchronizací s Facebookem (lze i klasicky přes mail) následuje krátký úvodní průvodce a pak už hlavní menu. Můžete rovnou hledat album či interpreta, nebo zvolit z aktuálně žhavých hudebních jmen nebo tématických stanic. Rádia jsou tříděná podle žánrů (není jich mnoho a stanice Czech Music je zatím na mobilech nefunkční) nebo zvolíte oblíbeného interpreta a Deezer pak automaticky generuje playlist rádia z podobných interpretů (po vzoru Last.fm). Dalšími volbami v hlavním menu jsou Playlist a Albums – obojí vyžaduje, abyste nejdříve sestavili seznam skladeb či oblíbených alb. Položka My MP3s pak umožňuje přehrávání vašich vlastních mp3, které si můžete nahrát do cloudu služby.  Další položkou je Community – tento sociální modul však v našem případě nebyl v mobilu aktivní, ačkoli jsme skrze PC našli deezer-friends.

Přehrávač má všechny standardní funkce i zobrazení cover artu. Ovládací prvky jsou logicky řazené, bezproblémové je i přehrávání celých alb, díky preciznímu otagování skladeb v systému. Pokud jste na WiFi, cítíte se jako byste měli všech 15 milionů skladeb skutečně v telefonu. Přenáší se však celkem slušné objemy dat (kvalitu streamu je 320 kbps), při dobrém 3G signálu ještě není problém, ale všichni víme, jak kvalitní pokrytí naši operátoři nabízejí, nemluvě o FUPce, která se online poslechem rychle ztenčuje.

Proto je skvělé, že skladby i celá alba můžete jednoduše přidat do playlistu a ten si pak celý stáhnout do telefonu pro offline poslech. V nastavení pak můžete ovlivnit, kdy se budou přenášet data (můžete být i zcela offline), jaké notifikace se budou odesílat na Facebook, spravovat stažený obsah nebo určovat, jak moc si necháváte od Deezeru doporučovat hudbu atd… Jen scrobblování na Last.fm musíte zapnou skrze počítač.

Podobná domácí služba MusicJet.cz sice taky nabízí android aplikaci se streamem i offline synchronizací, má však podstatně chudší knihovnu a její možnosti jsou oproti Deezeru omezené. Jelikož Last.fm, Amazon Cloud, Google Music ani další konkurenti v Česku nenabízejí mobilní streaming, má hudební fanda zjednodušenou volbu. Premium účet zde vyjde měsíčně v přepočtu na cca 88 Kč, o něco lepší premium+ pak 175 Kč. O rozdílech mezi předplatnými i bližších zkušenostech s používáním se s vámi brzy podělíme v samostatném článku.

Komentáře (6)

 • Olda

  Podobná domácí služba MusicJet.cz ještě stále nenabízí mobilní aplikace. Určitě? A není to taj, že existuje, ale je jen k placené verzi, stejně tak jako u deezeru?

  Odpovědět
 • Jan27t

  Jenže registrace je možná jen pro ty, co mají Facebook. Takže mám smolíka. :-(

  Odpovědět
 • RadekLondin

  Olda: Máte pravdu, MusicJet má v nejvyšší verzi Androida… informaci jsme upravili a v rámci širšího testování bude lehké srovnání

  Odpovědět
 • Regis

  Kod pro prvni 3 mesice Premium+ zadarmo (zadat pri registraci):
  TXVT02NUHVA3
  Jde pouzit pouze jednou, takze jestli se ho nekomu podari vyuzit tak to sem napiste at se lidi zbytecne nesnazej.

  Odpovědět
 • smartin

  At jdou s tim facebookem do pr….. A to jsem byl po přečtení článku velmi nadšenej a zvažoval jsem zaplaceni premium. At si nakaslou, kdyz me tam ani nenechaj prihlasit. To si tu hudbu radsi stahnu z netu zadara a diky takovym trotlum, jako jsou kluci z Deezeru, budu mit ciste svedomi. Takze diky hosi a nezapomente si na svoji superuzasnou facebookovou zed napsat, ze jste paka.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru