Navigace: Úvod » Vývojáři aplikací » Grant 250 tisíc Kč na vývoj aplikací

Grant 250 tisíc Kč na vývoj aplikací

Grant 250 tisíc Kč na vývoj aplikací

Vyvíjíte aplikace?

Pak je tato zpráva právě pro vás!

Telefónica Czech Republic, a.s. vyhlásila grantové řízení na aplikace pro datové schránky. Podrobnější informace v tiskové zprávě níže nebo na www.vasedatovka.cz.

TISKOVÁ ZPRÁVA:

Vývojáři dostanou za aplikace pro datové schránky grant 250 tisíc

 

Praha, 12. prosince 2011 – Telefónica Czech Republic, dodavatel Informačního systému datových schránek, vyhlásila grantové řízení zaměřené na tvorbu aplikací a programů pro využití datových schránek. O grant může pomocí jednoduché přihlášky zažádat jakákoliv fyzická či právnická osoba. Jedinou podmínkou je, aby navrhovaná aplikace souvisela s datovými schránkami. Mezi vybrané účastníky bude v grantovém programu rozděleno až 250 tisíc Kč. Aplikace a programy, u kterých grant plně pokryje náklady na jejich vytvoření, budou po svém dokončení k dispozici zdarma na webových stránkách www.vasedatovka.cz, kde jsou již nyní zveřejněny detaily akce i přihláška.

 

„Chceme uživatelům co nejvíce usnadnit práci s datovými schránkami a nabídnout jim ty nejlepší možné doplňky pro použití tohoto systému. Mezi vítěze grantového řízení rozdělíme nemalou částku peněz, která jim pomůže uhradit náklady na vytvoření aplikace či programu a je jedno, zda se bude jednat o aplikaci na mobilní telefon, ikonu do panelu nástrojů informující o nové zprávě nebo například program pro správu datových schránek,“ vysvětluje Petr Zápotocký z Telefónica Czech Republic.

Do přihlášky do grantového programu je třeba popsat plánovanou aplikaci či program, harmonogram přípravy a cenu aplikace. Všechny přihlášky pak prostuduje odborná komise. Ta vybere návrhy, které mají být realizovány, a rozdělí mezi ně až 250 000 Kč. Vítězové grantového řízení pak ve lhůtě, kterou stanovili harmonogramem, aplikaci vytvoří. Aplikace a programy, u kterých grant plně pokryje náklady na jejich vytvoření, si následně budou moci všichni uživatelé datových schránek zdarma stáhnout na webových stránkách www.vasedatovka.cz, kde jsou již nyní zveřejněny všechny informace o této akci.

Termín pro podání přihlášek je stanoven předběžně na konce ledna 2012 a bude upraven podle zájmu vývojářů. Případná změna tohoto termínu by pak byla včas ohlášena na webových stránkách www.vasedatovka.cz minimálně s dvoutýdenním předstihem.

O informačním systému datových schránek (ISDS):

Datové schránky jsou informační systém veřejné správy zřizovaný podle zákona 300/2008 Sb. Prostřednictvím informačních technologií mění způsob doručování (přijímání a podávání) úředních dokumentů. Pomocí datových schránek je možné zasílat dokumenty v elektronické podobě orgánům veřejné moci a také je takto od nich přijímat. Správcem informačního systému datových schránek je Ministerstvo vnitra České republiky. Provozovatelem informačního systému datových schránek je Česká pošta s.p. a dodavatelem systému je Telefónica Czech Republic, a.s.

Pro více informací kontaktujte: e-mail: isds@emcgroup.cz

 

EMC a.s.

Jaroslav Tík, e-mail: jtik@emcgroup.cz, tel.: 775 854 369

Ondřej Micka, e-mail: omicka@emcgroup.cz, tel.: 724 352 552

Telefónica Czech Republic, a.s.

Petr Zápotocký, Top Account Manager, e-mail: petr.zapotocky@o2.com

—-  KONEC TISKOVÉ ZPRÁVY —–

Nahoru