Navigace: Úvod » Příslušenství » Baterie Mugen Power – opravdu stojí za ten peníz?

Baterie Mugen Power – opravdu stojí za ten peníz?

Baterie Mugen Power

Koupit v dnešní době kvalitní baterii pro vašeho mobilního miláčka není jednoduchá záležitost. Trh, vyjma originálních baterií, nabízí mnoho alternativních baterií, opepřených mnohdy nereálnými hodnotami kapacit. Známý výrobce baterií Mugen Power jde ale proti všeobecnému trendu a snaží se za nemalou částku nabízet baterie, které si na nic nehrají. Je to pravda, anebo tahá za nos jako všichni ostatní?

Jako vzorek posloužila baterie pro komunikátor HTC HD2. Výrobce pro většinu typů mobilních telefonů nabízí 2 typy baterií – baterie standardní velikosti, či se zvýšenou kapacitou a nutností užít rozšířený kryt, který je součástí balení. Pro test jsem zvolil baterii běžné velikosti s udávanou kapacitou 1500 mAh. Což je oproti originální baterii o 270 mAh více a teoreticky dorovnává největší nevýhodu HD2 s konkurenty. Důvodem jest především možnost otestování s originální baterií a alternativní baterií Andida, která dle výrobce nabízí dokonce 1600 mAh jako svoji kapacitu.

Doprava a balení

Nejjistější metodou, jak zakoupit originální výrobek Mugen Power, je nákup na oficiálních stránkách výrobce. Pro uživatele znalé nákupů na aukčních portálech typu eBay je proces nákupu známý. Vyberete si zboží, zaplatíte prostřednictvím služby PayPal a za cca 2 týdny můžete očekávat balíček s baterií. Výrobce chválím za způsob dodání. Balíček je označen jako dárek, hodnota obsahu balení je uvedena na 10$ – není tedy problém se clem a DPH. Spolu s poštovným v ceně baterie nic navíc neplatíte. Balíček navíc domu přijde jako doporučený, s poměrně drahou baterií je tedy zacházeno tak, jak se má a není pošťáky vhazována do schránek, jako to bývá běžné u nákupů prostřednictvím eBay.

Baterie je dodána v umělohmotném blistru a bublinkové obálce, cestou přes půlku zeměkoule by se jí tedy nemělo nic stát. Součástí balení jsou i doplňující informace, jak se k baterii chovat (v anglickém jazyce, žádné novinky oproti zvyklostem tam však uvedeny nejsou).

Mugen Power vs. konkurenti

Jak už bylo nastíněno, baterii jsem porovnával i s konkurencí. Dlouho jsem přemýšlel nad objektivní metodikou, která by doopravdy ukázala možnosti baterií. Vzhledem k tomu, že na své HD2 mám nahraný OS Android, mezi jehož největší chlouby patří nekonzistentní chování při správě baterie (natož, pokud se ještě v telefonu mění více typů), nakonec jsem neporovnával chování při běžném provozu. Pomohla mi ale aplikace Battery Drainer dostupná na Marketu.

S užitím aplikace byla metodika jasná. Baterie byly plně nabity, v přístroji po nabití byl naformován ukazatel stavu baterie. Aplikace dopomohla k následnému testu – v telefonu byla zapnuta veškerá možná konektivita (byl přihlášen na 3G síť, WiFi, GPS) a k tomu navíc byl zapnut displej s podsvícením na maximální hodnotu (v podání 4,3″ palce úhlopříčky největší žrout energie). Měřil se čas, dokud se telefon samovolně nevypl. Test jsem prováděl dvakrát, výsledky byly nicméně obdobné.

A výsledky?

– s originální HTC baterií BA-S400 telefon vydržel 3 hodiny a 30 minut, při druhém pokusu 3 hodiny a 29 minut

– s baterií Andida telefon vydržel 3 hodiny a 28 minut, při druhém pokusu 3 hodiny a 27 minut

– s baterií Mugen Power telefon vydržel 3 hodiny a 52 minut, při druhém pokusu 3 hodiny a 54 minut

V testu tedy baterie Mugen Power obstála a své konkurenty porazila vcelku přesvědčivě. Vydržela o cca 10 % déle, než baterie originální, tedy udávaná kapacita je i reálná kapacita. Protože u kapacit baterií neplatí lineární závislost – dvojnásobná kapacita neznamená dvojnásobnou výdrž. Ještě dodám reálné zkušenosti z provozu. Telefon užívám často a na výdrž příliš nelpím (nepodtaktovávám procesor, podsvícení nechávám na senzoru). Mugen Power mi dopřeje pohodlné jednodenní užívání bez obav o předčasné vybití, u obou alternativ se mi občas stalo, že se telefon odporoučel s příchodem tmy.

Výsledné resume je jasné. Pokud chcete kvalitní baterii bez kompromisů, Mugen Power je ta správná volba. Jestli ale toto ospravedlní poměrně vysokou cenu, to už nechám na vašem zvážení.

Baterie Mugen Power si můžete zakoupit v e-shopu výrobce.

Komentáře (1)

Komentovat

Nahoru