Navigace: Úvod » Aplikace » Meteor – meteoradar CHMI

Meteor – meteoradar CHMI

Meteor

Asi každý z vás zná tu situaci kdy se chystáte ven a tam je zataženo. Stojíte u okna a říkáte si „bude pršet, nebude pršet, zmoknu, nezmoknu“? Nebo když už jste venku, třeba na výletě v přírodě nebo na hudebním festivalu a nad Vámi se honí mraky. Opět si asi přemýšlíte nad tím samým. Našel jsem řešení jak tyto otázky a nevyzpytatelnost počasí vyřešit. Má to ovšem jednu podmínku – musíte mít mobil s androidem :-)

Tím řešením je aplikace Meteor od skupiny Androworks, která se zabývá vývojem aplikací pro Android. Aplikaci najdete na androidmarketu pod celým názvem Meteor – meteoradar CHMI. Ovšem stačí do vyhledávání zadat pouze meteor a aplikaci Vám to najde také.

O čem vlastně Meteor je?

Meteor je aplikací, která Vás informuje o počasí, hlavně tedy aktuálních dešťových srážkách nad územím ČR. Hlavní předností je, že Vás o těchto srážkách informuje vzhledem k Vaší pozici díky GPS ve Vašem android mobilu. S tím odpadá další spousta starostí, že si budete domýšlet jestli Vás bouřka zasáhne, že jste zhruba tady atd. atd.. V Meteoru budete mít přehledně na mapovém podkladu zobrazeno kde se zrovna nacházíte a kde se právě teď vyskytují dešťové srážky.

Co v Meteoru najdete?

Jak jsem již zmínil mapové podklady, tak jejich zdrojem jsou Google Maps. V nastavení aplikace si můžete zvolit jestli chcete používat klasickou mapu nebo satelitní. Osobně si myslím, že stačí klasická ;-)

V nastavení si také můžete vybrat,  kolik snímků chcete ze serveru stáhnout.(4-12 snímků). Tady určitě platí čím více tím lépe (nehledě na datový tarif :-)). Je to z toho důvodu, že na hlavní obrazovce si můžete spustit animaci dešťových srážek a pozorovat jakým směrem se srážky pohybují. Takže lehce zjistíte jestli se na Vás něco žene nebo si můžete v klidu pokračovat v procházce a plášťenku nechat v batohu, zatím :-)
S tímto nastavením také souvisí zvolit si rychlost  animace (200-1000ms). Tady je to hodně individuální, takže doporučuji zkusit všechny volby a vybrat si tu která Vám vyhovuje.

Dalším nastavením může být „zapnutí cache“. Doporučuji, jednoduše se stažené snímky ukládají v paměti telefonu a zrychlí se tím práce s aplikací.

Aplikace nabízí ještě další možnosti nastavení, ale prozkoumání nechám na Vás. Vyjmenoval jsem zde pouze ty nejzásadnější.

Nedávnou novinkou je také widget na plochu. Takže přehled o stavu počasí budete mít okamžitě na očích.

Radarové snímky jsou získávány od ČHMI, což je dobré, protože relevantnější data o stavu srážek pro ČR zřejmě nikde jinde neseženete.

Uživatelské prostředí je velmi jednoduché a přehledné. Žádná zbytečná tlačítka a jiné informace  navíc. Najdete tam opravdu to co potřebujete, což zjednodušuje ovládání a orientaci.

Na závěr

Meteor je v současnosti jednou z mála velmi užitečných a praktických aplikací. Podle počtu stažení je vidět, že i hojně využívanou a oblíbenou aplikací. Hodnocení na androidmarketu má 4,5, což je výborné. Myslím si, že Meteor by neměl chybět v žádné základní výbavě Android mobilů.

S Meteorem prostě zvítězíte nad deštěm :-)

Více o aplikaci Meteor

Komentovat

Nahoru