Navigace: Úvod » Telefony » První pohled ZTE Skate očima uživatele ZTE Blade – díl druhý

První pohled ZTE Skate očima uživatele ZTE Blade – díl druhý

Ve včerejším článku jsem se snažil zhodnotit novinku od ZTE – model Skate s se starším modelem Blade. Jak jsem avizoval, je zde část druhá, určená pro komunitu. Komu neholduje root, úpravy a další tyto srandičky, tak pro ty tento článek není. Pro ty, kteří si opečovávájí svůj upravený Blade, anebo právě přehrávají ROM, tak zde jsou důvody, proč si Blade nechat a nad novinkou neuvažovat.

ZTE Blade je na trhu skoro rok – konkrétně od loňského podzima. V této době doslova rozcupoval myšlení zákazníků na Android telefon s plnou funkční výbavou za solidní peníz. V té době dostupný OLED displej byl jen třešnička na dortu. Díky tomuto se Blade stal bestlerem a dostal se do kapes mnoha a mnoha uživatelů. A samozřejmě i komunity. Díky tomu se velice rychle vytvářely vysoce kvalitní customROM, bláznilo se s přerozdělením vnitřní paměti a další kousky, díky kterým Blade i dnes neztrácí nic ze své atraktivity. Když se vrátíme do současnosti, tak ať to novince přeji sebevíc, nevěřím, že se stane takovým hitem, jako byl kdysi Blade. A stím také hrozí riziko, že se nedostane do kapes takových Modaco mohykánům, jako je flibblesan, kallt_kaffe, wbaw a dalších, kteří toho pro Blade udělali mnoho. Tito lidé slintají nad ARMv7 modely od Huawei, či jiných výrobců, ne nad Skate.

Novinka oproti odlazenému Blade také toho příliš nepřidá. 800 MHz procesor poráží přetaktovaný Blade pouze o prsa (sám o sobě už přetaktovaný procesor už moc přetaktovatelný nebude), zbylé vlastnosti telefonů jsou defakto totožné. Pokud přičtu neustálý vývoj skvělé CyanogenMod ROM na Blade, tak Skate bude mít zkraje dodání na trh co dohánět. Další užitečné úpravy, jako podvoltování procesoru anebo přerozdělení vnitřní paměti nejsou na Skate vůbec jisté, že někdy vůbec budou.

Článek je brán spíše skepticky, osobně pokud budu měnit svůj Blade, tak za Skate to rozhodně nebude. Blade je momentálně parádní telefon s oficiální podporou CyanogenMod 7, nikdo nezavrhuje podporu CyanogenMod 8 (již přidané telefony většinou neodpadají), který bude postaven na příští verzi OS Android.  Velikostně supr, s podvoltovanym kernelem dokonce už něco vydrží na jedno nabití baterie. Toto minimálně prvních pár měsíců prodeje Skate nedokáže. Co si myslíte vy?

Komentáře (4)

Komentovat

Nahoru