Navigace: Úvod » Telefony » Přehled absolutně nevhodných Androidů na hraní

Přehled absolutně nevhodných Androidů na hraní

Seriálek pro hračičky zakončujeme poslední kapitolou, ve které rozhodně chválit nebudeme. Výběr telefonů do ní byl snad ten nejtěžší, který jsem musel selektovat. Defakto všechny telefony disponují možností rootu a nějaké customROM. Podle tohoto klíče to tedy nešlo. Důvody, proč níže zmíněné telefony nebrat, jsme museli hledat individuálně.

Poslední část se bude zabývat telefony, se kterými si uživatelé moc nepohrají. Root může zpravit ty nejpalčivější problémy, customROM bývají jen trošíčku více odlazené než standartní tovární ROM, ale tím tak vše. Pojďme na to.

Motorola Milestone 2


Už v minulém vydání jsem se pozastavoval, že telefonů s QWERTY klávesnicí je málo a ty nejlepší dělá Motorola. Milestone 2 je velice dobrý telefon – o tom ani slovo, leč pro fajnšmekry není. První důvod je jasný – uzamčený bootloader. Bez toho bohužel vlak nejede. Druhým důvodem je žalostný nedostatek customROM. Všehovšudy je k nalezení jediná a to výše popsaného typu. Důvod třetí souvisí s předchozím. Kdo chtěl Motorolu s HW klávesnicí, zakoupil si předchůdce Milestone. Bohužel Milestone 2 příliš inovativní není v porovnání s předchůdcem a tak nebyl důvod k přechodu na nový typ (přirovnal bych to k situacím typu Nokia 3310->Nokia 3330). Toto vśe bohužel pohřbilo jinak velice dobře provedený telefon. Milestone 3 má však velice dobré předpoklady k tomu, aby pověst u komunity napravila. Ještě se zmíním o paralele k americkým verzím Milestone označovaným jako Droid. Ty jsou dokonce pure Google telefony ve stylu Nexusů. Proč tomu tak není i v Evropě, bůh ví.

Vodafone 945


Jistě nešlo přehlédnout Blade mánii nejen na našem webu. Jak je Blade podařený, tak dokonalý protipól je Vodafone 945 (označovaný též jako ZTE Joe). Opět, ROOTu a Clockworku si užijete, to je tak vše. Nějaká slušná ROM není, nějaké pokusy se spíše omezují na přebarvení prostředí telefonu. Důvod, proč telefon u komunity neuchytil, je nasnadě. Totiž telefon sám o sobě dost hrozný (výdrží a stabilitou počínaje, tragickým designem a fotoaparátem konče). Není co dodávat, osobně bych 945 řadil do škatulky nejhorších telefonů s OS Android, co se u nás kdy oficiálně objevily.

Sony Ericsson Xperia Arc/Neo/Pro/Mini/Mini Pro/Ray/Play


Ačkoliv si to tyto jinak velice povedené telefony nezaslouží, nová záruční pravidla Sony Ericssonu odrazují vývojáře před samotným zakoupením těchto kousků ještě před tím, než se vůbec dostanou na trh. Telefony sice disponují možností odemknutí bootloaderu, tímto krokem je ale zároveň po záruce, IMEI zapsán na blacklist a opětovné uvedení telefonu do záruky čítá výměnu základní desky v autorizovaném servisu (to vše probíhá i pro detekci rootu v telefonu). Normální člověk kroutí hlavou, konkurence jásá a Sony Ericsson si tímto kope svůj hrob. Nehledě na to, že valná většina kvalitních vývojářů, co mnohé udělala pro model X10i, už stačila sběhnout ke konkurenci.

HTC Diamond/Diamond 2/Touch Pro/Touch Pro 2/Touch HD/Sony Ericsson Xperia X1


Na závěr jsem si nechal perličku k odstrašení. Ano, Android na těchto pekelných Windows Mobile zařízeních je spustitelný, při mnoha omezeních je dokonce i použitelný (při porovnáním rychlosti s původními Windows Mobile). To je ale vše. Pokud sháníte levný Android telefon a přemýšlíte nad tím, že si koupíte jeden ze zmíněných telefonů a Android do něj naroubujete, tak rychle zapomeňte. Staré, málo výkonné procesory, odporové displeje s neAndroidím rozlišením (VGA) a běh všeho z microSD karty by měly být dostatečným argumentem k zavržení této myšlenky. Jediný dobrý Android na Windows Mobile zařízení je na HD2, nikde jinde.

Toto je poslední část našeho seriálu. Ikdyž vím, že mnoho lidí se mnou nesouhlasí, pevně věřím, že alespoň někomu byl přínosem. Budu rád za komentáře jakéhokoliv druhu.

Komentáře (6)

 • Cleric

  Doplním ti ještě jeden tableto-telefon se kterým si neužijete moc zábavy. Jedná se o Dell Streak 5 mini. ROOT je, dokonce má i odemčený BOOTLOADER, ale seznam použitelných Custom ROM spočítám na prstech jedné ruky. A těch které jsou opravdu odladěné pro každodenní použití? No tak ta je jedna možná dvě. Za první můžeme poděkovat kuchtíkovy s nykem Spidla (CZ) a druhá pochází od Krada.
  Sice na XDA jsou další projekty, ale ty jsou většinou ve fázy Alpha 1 a tudíž nepoužitelné. Na dalších projektech pracuje DjSteve, ale jeho ROM my nějak nesedí.

  Odpovědět
 • HUdasp

  Díky za doplnění. Přiznám se, že situaci o Dellu nějak nesleduju a ani nějak nejsou informace o něm. Osobně v tom vidim důvod v tom, že to je jakýsi kočkopes – na telefon velký, na tablet malý. A s tím i cílení na hodně úzkou skupinu uživatelů.

  Odpovědět
 • Cleric

  Osobně toto zařízení vlastním a jsem s ním nadmíru spokojen (co se týče HW), ale s podporou je to už horší, jak třeba ze strany XDA nebo Modaca. Tak i ze strany samotného Dellu, ke svému zařízení se staví jako by neexistovalo a to je škoda.

  Odpovědět
 • HUdasp

  Souhlas. Skvělý Venue Pro Dell zazdil také svoji pasivitou.

  Odpovědět
 • senky

  Super dik. SE si nekope vlastný hrob, to už ma dávno teraz sa snaží aby ho čo najskor využil.

  Odpovědět
 • Toman

  Pekny prehled, jen trosku zavanejici nadpis, zprvu jsem myslel ze to bude seznam mene hw vykonych modelu pro hry:D :D

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru