Navigace: Úvod » Telefony » Libůstky s Androidem na obzoru – od Huawei!

Libůstky s Androidem na obzoru – od Huawei!

S příchodem čínských výrobců Huawei a ZTE na náš trh se portfolio komunikátorů s Androidem v levnějších cenových skupinách vhodně rozšířilo a modely jako ZTE Blade anebo Huawei Ideos X5 si již hoví v mnoha kapsách českých uživatelů. Novinku od ZTE v podobě modelu Skate jsme si již na našem serveru důkladně rozebrali, nyní je čas na něco zajímavějšího od Huawei -představené telefony totiž rozhodně za zmínku stojí.

Konkrétně se podíváme na modely Ideos X6 a U8860 Honor které, doufejme, rozšíří i nabídku na našem trhu. Opak by totiž byl chybou.

Huawei Ideos X6


Model Ideos X6 parametry vychází z již prodávaného modelu X5, inovace rozhodně potěší. Můžeme se tedy těšit na nejlepší jednojádro od Qualcommu Scorpion taktované na 1 GHz. 512 MB RAM a 2 GB vnitřní ROM paměť kopíruje model X5. Novinkou je užití TFT displeje o úhlopříčce 4,1 palce o typickém WVGA rozlišení s podporou multitouch. Mezi další inovace patří HDMI video výstup 720p a především vzhled. Telefon narozdíl od X5 opravdu vypadá k světu a svým designem zaujme především milovníky střídmého hranatého designu. Na focení slouží 5 MPx fotoaparát s LED diodou, který také poslouží na videa v HD Ready kvalitě. Přední VGA kamera pro videotelefonování je třešničkou na dortu.

Huawei U8860 Honor


Druhý model zachází ještě o kousek dále. Ačkoliv na fotkách vypadá jako LG Optimus Black (ano, designéři si na tomto telefonu moc nevyhráli), 10 mm tlustý (nebo spíš tenký) telefon v sobě skrývá zajímavé vnitřnosti. Začněme displejem – 4 palce a FWVGA rozlišení (854 x 480 pixelů) je dobrý základ pro pohodlné ovládání. Procesor tiká na 1,4 GHz a spolu s baterií o nádherné kapacitě 1930 mAh bude tento telefon nejenom výkonný, ale má i vhodné předpoklady nebýt s jednodenní výdrží. Zadní stranu okupuje 5 MPix fotoaparát s přisvětlovací diodou a natáčením 720p videa.

Osobně jsem rád, že v Číně začínají používat mozek a prozatím jejich inženýři nepodléhají mánii obrovských displejů a dvoujader. Duo od Huawei má velkou šanci zlákat zákazníky, co vyžadují výkonný komunikátor bez výrazných kompromisů, který lze ale stále rozumně ovládat jednou rukou a vejde se do kapsy od riflí. Ačkoliv telefony na papíře vypadají velice dobře, realita může být jiná. Nechme se překvapit.

Komentáře (2)

Komentovat

Nahoru