Navigace: Úvod » Návody » Návod na hack Android Marketu 2.3.6

Návod na hack Android Marketu 2.3.6

V poslední době se Google činí a ve velké míře inovuje Android Market. Bohužel ne vždy jsou změny k lepšímu a může se stát, že nějaké aplikace, které vám běžně fungovaly, už na Marketu nenajdete anebo se Vám nepodaří jejich aktualizace (s doprovodnou hláškou, že aplikace nebyla nalezena). Naštěstí tu máme XDA a univerzální způsob na hack Marketu. Pro jásající warezáky – tento návod pro vás neni – žádné odemčení placených aplikací v tomto návodu nenajdete.

Jádrem problému je to, že vy nových verzích Marketu se kompatibilita aplikací více škatulkuje. Už to není jen dle rozlišení displeje, ale i autoři mohou aplikacím předem vymezit, na kterých telefonech si aplikaci stáhnete a na které nikoliv. Pokud tedy máte nějaký atypický telefon (pohodlně stačí jen úprava souboru build.prop, která je nutná například pro zprovoznění Sony Ericsson aplikací anebo Gameloft her) nebo tablet, na který autor nemyslel, ikdyž by na něm aplikace jela bez problémů, tak je zaděláno na problém. Řešení uvádím níže, je potřeba root a trocha šikovnosti. Princip je v tom, že Marketu nabulíkujeme, že máme dokonalý telefon, který umí vše:). Návod je určen pro OS Froyo a Gingerbread, jede i na CyanogenMod 7.

Návod je členěn na dvě části, jedna je určena pro užití na telefonu (a zároveň přepis původního návodu na XDA), druhá je vhodnější pro ty, kteří často přehrávají ROM a spočívá v úpravě zip balíčku s ROM.

Postup první – úprava v telefonu

První metoda je vhodná pro aplikaci přímo v telefonu, oproti druhé je ale poněkud kostrbatější a časově náročnější na aplikaci. Na druhou stranu nemusíte flashovat nic v Recovery. Pro aplikaci je potřeba výše zmíněný root a nějaký kvalitní souborový manažer (opět doporučuju Root Explorer, na který nedám dopustit). Návod předpokládá elementární znalost programů, přístupových práv a principu kopírování v systémových složkách, na psaní návod pro úplné laiky dnes nemám chuť;-).

 • stáhneme si balíček obsahující potřebné soubory
 • nyní musíme povypínat Google služby, které nám vadí – takže v menu nastavení killneme proces Marketu a Google Services framework (nalezneme s záložce všech programů) – zároveň vymažeme i mezipaměť u obou
 • .apk soubor vending.apk ze staženého balíčku nakopírujeme tam kam patří, tedy do složky /system/app, nahradíme původní a nastavíme práva, jako mají další aplikace okolo (rw- r– r–)
 • druhý soubor android.hardware.camera.flash-autofocus.xml obdobným způsobem nakopírovat do /system/etc/permissions/ – není potřeba, pokud máte telefon s autofocusem
 • nyní si v /system otevřeme soubor build.prop a jdeme dělat nadtelefon

Pro OS Froyo

Upravíme následující hodnoty v souboru, pokud zde půdoní nenajdete, tak přidejte jako nový řádek:

ro.build.id=FRG83
ro.build.fingerprint=google/passion/passion/mahimahi:2.2.1/FRG83/60505:user/release-keys
ro.build.description=passion-user 2.2.1 FRG83 60505 release-keys

Pro OS Gingerbread a CM7 obdobným způsobem jako u OS Froyo

ro.build.id=GRJ22
ro.build.display.id=GRJ22
ro.product.name=soju
ro.product.device=crespo
ro.build.description=soju-user 2.3.4 GRJ22 121341 release-keys
ro.build.fingerprint=google/soju/crespo:2.3.4/GRJ22/121341:user/release-keys

Soubor buď editujeme přímo v telefonu, anebo si build.prop vytáhneme, editujeme v PC a vrátíme zpět do telefonu (opět pozor na práva).

 • nyní telefon zrestartujeme
 • po restartu spustíme Market a měl by nám vyskočit hláška s licenčními podmínkami, kterou potvrdíme
 • nyní opět povypínáme Google služby (stejně jako na začátku) – takže v menu nastavení killneme proces Marketu a Google Services framework (nalezneme s záložce všech programů) – zároveň vymažeme i mezipaměť u obou
 • spustíme opět Market, pokud vyskočí chybová hláška, tak je to dobře
 • restart telefonu a hotovo – užíváte si Marketu se všemi aplikacemi nezávislými na typu a specifikacích vašeho telefonu

Postup druhý – úpravou .zip balíku s ROM

Postup vychází z prvního, jen uděláme spoustu věcí najednou prostým flashem ROM s danými úpravami. Předpokládám, že tento postup budou dělat Androidu znalejší uživatelé, takže bude stručnější. Základ jsou klasické postupy pro přehrávání ROM (nejlépe full wipe, pokud ne tak alespoň wipy Dalviku a cache).

 • stáhneme si balíček obsahující potřebné soubory a nakopírujeme tam, kam patří v .zip balíčku ROM (pokud používáme CM7, tak vending.apk kopírovat do balíku s gapps)
 • výše zmíněným způsobem upravíme build.prop v balíku s ROM
 • nahrajeme upravenou ROM v Recovery do telefonu
 • po startu vyčkáme až všechno najede, pro jistotku killneme procesy k fungování Marketu a restart telefonu
 • po restartu spustíme Market a měla by se objevit obrazovka s licenčními podmínkami (žádnej error se nekoná)
 • potvrdíme a voala – užíváte si Marketu se všemi aplikacemi nezávislými na typu a specifikacích vašeho telefonu

Úprava funguje a konečně i na svém Blade (CM7) si mohu instalovat a aktualizovat, co chci. Jako typické příklady užití vidím QVGA telefony, kde je spousty aplikací v Marketu skryto (ikdyž na nich jedou bez problémů). Na XDA se množí případy funkčnosti tohoto návodu i na noname telefonech a tabletech, takže za zkoušku rozhodně stojí i tam. Návod má jedinou nevýhodu – až Google zaktualizuje Market na novější verzi, tak přestane fungovat. Počítám ale, že autor poté upraví i novější verze apk souboru s hackem. Jelikož se problém týká i mne (a dokud se bude týkat), tak tento návod bude aktualizovaný i do budoucna.

Ještě se omlouvám za poměrně nepřehledné zobrazení na webu, pracujeme na tom.

Komentáře (18)

 • Jiri Knize

  Tak sem to chtěl vyzkoušet, ale asi sem opravdu jelito…už když mám přepsat soubor vending.apk píše mi tel.chybu že nelze kopírovat…možná lepší že to nejde, při mém štěstí a umu, bych tel.už nerozchodil

  Odpovědět
 • HUdasp

  U postupu je důležité mít vyplé google služby. častá chyba v RE je také to, že si uživatelé nepovolí zápis do systémových složek (magické tlačítko “Mount R/W” vpravo nahoře).

  Odpovědět
 • Jiri Knize

  Ty služby si myslím, že sem vypnul, ale jistý si nejsem.Jinak mám nainstalovaný v tel.total commander a přes něj sem to chtěl dělat.

  Odpovědět
 • HUdasp

  Je to v návodu napsaný, tak se jim řiď. Jinak funkčnost v Total Commanderu nemohu posoudit. Pokud přehráváš ROM, máš tu i alternativní způsob.

  Odpovědět
 • Jiri Knize

  Stáhl sem si i Root Explorer, ale stejně nic…zaseknu se hned při kopírování souboru vending.apk….jak píšu sem prostě jelito a asi to někam odnesu a zaplatím, aby mi to někdo předělal.Chtěl sem to jen kvůli Adobe Flash, u kterého mi Market píše že můj tel.není podporován.

  Odpovědět
 • Jiri Knize

  Samsung Galaxy Ace

  Odpovědět
  • HUdasp

   To je jasné, Ace je ARMv6 telefon, který ofiko Flash nepodporuje – na to by ani tento návod nepomohl. Použij upravenou verzi, na kterou jsem ti dával odkaz vejš. Jediná možnost. A pak tam napiš, jak ti to frčí;-)

   Odpovědět
 • Jiri Knize

  Děkuji ti za pomoc a tvou trpělivost, ale já nejsem schopen najít nikde link na stažení té aplikace i sem to zkoušel přes ten QR kód, ale to mi zase tel. píše že tento soubor není podporován

  Odpovědět
 • JIRI

  DOBRY DEN NECHCETE MI UDELAT ROM
  PROTOZE ME TO NEJDE UDELAT HACK NA MARKET

  Odpovědět
 • SnowCZ

  Tak sem si připravil ROM CM7 s touhle vychytávkou, jenže mě to nefunguje. Market se spustí, ale zase se hned vypne :(

  Odpovědět
 • HUdasp

  Chtělo by to víc informací. Jakej telefon, prováděl si Full Wipe před instalací? Nahrál si Market do balíku CM anebo Gapps?

  Odpovědět
 • Anonym

  nechápu proč se to tak hrotí,nestačí snad stáhnout někdě android market 2.3.6 apk? stáhl jsem ho a funguje vše jak má a mám starý zlatý market:)

  Odpovědět
 • ondrej

  Mohli by jste to aktualizovat? Protože novější aplikace mi to nezobrazuje.

  Odpovědět
  • HUdasp

   Bohužel nikoliv. QVGA telefon k vyzkoušení tu u sebe nemám, Google navíc mezitím dramaticky změnil podmínky vydávání aplikací

   Odpovědět
 • Vítek

  Me to nejde mám Samsung Galaxy Mini a nejde :’( prosím napis mi na email : vita.suran@seznam.cz nebo na skype : vitasuran prosíím :)

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru