Navigace: Úvod » Telefony » Sony Ericsson vs. komunita II – odplata

Sony Ericsson vs. komunita II – odplata

Sony Ericsson vs. komunita

Jak jsme již dříve na našem webu avizovali, Sony Ericsson udělal ústupek vývojářům a kuchařům díky umožnění odemčení bootloaderu. Čímž dodal uživatelům naději, že se třebas někdy na své Xperii dočkáte například plnohodnotné podpory CyanogenMod týmu. Bohužel, opět u Sony Ericssonu nezklamali, a tuto možnost řádně opepřili.

Vedení společnosti s informací o volně přístupném bootu již dříve avizovalo, že provedení odemčení bude sledovat a takto upravené telefony bude zbavovat záruky. Telefony (a to jen polovina) jsou sotva na trhu a systém byl již spuštěn.

Prozatím máme pouze kusé informace, už nyní je ale jisté, že s prolomením bootloaderu ztrácíte podporu aktualizační služby SEUS. Ztrácíte tak možnost aktualizace firmware na novější verze pomocí oficiálního způsobu. Pro znalejší ani alternativní metoda přehrání software pomocí flasheru dostupného na XDA nepomáhá a telefon stále pomocí SEUS nelze přehrát. Je tu také jistá obava, že společnost si bude vést jistý blacklist takto upravených telefonů. Tyto projevy také mohou souviset s provedení rootu na telefonech, nicméně tato informace není momentálně potvrzena.

Prozatím rozlučte se zárukou u své Xperie, pokud si do ní chcete nahrát alternativní ROM anebo provést pouze ROOT. Tak jako tak je to velice nemilé překvapení a díky tomuto osobně nedoporučuji koupi Xperie pro hračičky.  Stav je momentálně platný pouze pro nové modely, odemčená Xperia X10i (neoficiální způsobem z XDA fóra) momentálně přehrát lze. Situaci budu dále sledovat a o případné novinky v tomto ohledu nebudete ochuzeni.

Komentáře (4)

 • Ohm711

  Tak to je pěkný HTC zamyká boot, Sony ericssonem dělá zase tohle. Jestli to takhle půjde dál, tak mi při nákupu zbyde na výběr jen jeden výrobce…
  A googlu se přestávají líbit ROOTY a těžko říct jaké omezení si pro nás připraví.

  Odpovědět
 • senky

  SE len našiel sposob ako sa zbaviť záručných opráv. A ten blacklist určite bude… Ale kedže maju derave zabezpečenie tak sa možno niekto pokusi vymeniť blacklist s imei kodmi za prezdny subor – teda vymazať ten zoznam.

  Odpovědět
 • shMoula

  @Ohm711: HTC oznamili, ze nebudou zamykat boot

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru