Navigace: Úvod » Telefony » Root, odemčený bootloader a Sony Ericsson Update Service

Root, odemčený bootloader a Sony Ericsson Update Service

V nedávném článku jsme Vás informovali o zákeřnostech aktualizace firmware u upravených Sony Ericssonů.  Nový firmware je již na světě a měl by být k dispozici ve Vašem SEUSu. Jediné, co chybí jdou kompletní informace o detekci rootu a odemčeného bootloaderu a jak to tedy je.

Co se podařilo zjistit, tak SEUS detekuje odemčený bootloader a provedený root telefonu. V žádném případě nepřipojujte takto uvedený telefon k aktualizační službě. Pokud máte v telefonu odemčený bootloader (není ani důvod momentálně se k tomuto uchylovat), tak prozatím máte smůlu a telefon si pomocí SEUS nepřehrajete. Opětovné zamčení totiž není možné.

Co se týče rootu, SEUS naštěstí (opět se situace časem může změnit) rozpozná pouze aktuální stav telefonu. Pokud tedy u telefonu před přehráním root odstraníte, aktualizace se provede korektně. Obavy o jakýsi „blacklist“ se jevily jako oprávněné. Pokud připojíte telefon s odemčeným bootloaderem anebo provedeným rootem, tak už si u SEUSu neškrnete, ikdyž dáte přístroj do původního stavu.

Tak jako tak existují na XDA fóru aktualizační balíčky pro flasher, pomocí nich software telefonu zaktualizujete bez problémů. Situace se týká nových modelů Xperia Play, Neo, Pro, Arc. Staré modely jsou ušetřeny, otázka je jak na dlouho. Ještě prosákla informace, že SE technici pilně řeší, jak detekci vylepšit. Chvála jim a poklona Sony Ericssonu k jejim dokonalým a bezchybným modelům s bleskovou dostupností – rozhodně nic jiného k vylepšování není.

Stále nemohu ubránit dojmu, že Sony Ericsson tímto krokem vrazil kudlu do zad celé komunitě a u spousty lidí si již tak špatnou situaci od starších modelů X10i ještě zhoršil. Porušování záručních podmínek odemčením bootloaderu je sice poměrně běžná věc u komunity, výrobci je tento fakt nicméně tolerován (pokud tedy před servisem uvedete telefon do původního stavu). Osobně se domnívám, že počet reklamací softwarově zbořených telefonů neni extra vysoký (vzhledem i k vysoké odolnosti OS Android vůči bricku) v porovnání s jinými vadami (vadné desky u modelů Xperia X10i) a tyto výmysly doufejme jednou skončí v propadlišti dějin. Jen aby si sebou nevzaly celou značku Sony Ericsson.

Komentáře (2)

Komentovat

Nahoru