Navigace: Úvod » Aplikace » Keyboard Manager – změna SW klávesnic dle polohy telefonu

Keyboard Manager – změna SW klávesnic dle polohy telefonu

Keyboard Manager

Žádná klávesnice u dnešních dotykových telefonů není ideální. Natož ještě, pokud máme nároky na její rozložení dle polohy telefonu. Třebas chceme „datlovat“ na alfanumerické klávesnici v režimu telefonu na výšku, ale nechceme se vzdát své oblíbené HTC klávesnice v režimu na šířku. Ta ale neumí být alfanumerická na výšku.. co s tím? Pomůže nás šikovná aplikace Keyboard Manager od autorů z XDA fóra.

O co vlastně jde.Systém Android si umí nastavit pouhou jedinou SW klávesnici jako nativní pro používání. A to na oba způsoby držení telefonu (na výšku a na šířku).  Pokud chceme si klávesnici změnit, musíme se ke změně poměrně nemotorně proklikat. Aplikace nám přidá možnost si navolit defaultní klávesnici pro režim telefonu na výšku a na šířku – separátně nezávisle na sobě.

Jako příklad použití uvedu ten, co nyní používám. V režimu na výšku bojuji s klávesnicí Swype, která ale není vhodná pro držení telefonu na šířku v obou rukách. Na landscape režim užívám Smart Keyboard Pro, tudíž klasickou vyťukávací klávesnici. Aplikace ke svému chodu vyžaduje root. Po samotné instalaci neprve zrestartujte telefon před samotným nastavením. Aplikace je dostupná na Marketu za symbolický dolar.

Autorské stránky aplikace na XDA.

Komentáře (1)

Komentovat

Nahoru