Navigace: Úvod » Návody » Hardware modding Orange San Francisco

Hardware modding Orange San Francisco

Možnosti úpravu telefonů s Androidem jsou veliké. u valné většiny telefonů si můžete pohrát se schémátkem, změnit ukazatel baterie či změnit ikonky aplikací v menu. Dnes si ukážeme postup na modifikace hardwarové, tzn. těla telefonu. San Francisco je velice šikovný telefon nejenom díky funkcím, množství dostupných kvalitních ROM, ale také díky snadnému rozebrání. Ukážene si, jak u telefonu vyrobit absentující očko pro šňůrku a také, jak si vybarvit stříbrné boky telefonu, které minimálně u bílé verze telefonu nejsou příliš oku lahodící. Předně si musíme upozornit, že rozebráním telefonu ztrácíte záruku, na druhou stranu si přiznejme, kolik z Nás nějakou záruku vůbec má.

Co je potřeba

Pro rozborku telefonu potřebujeme defakto pouze malý křížový šroubováček a nejlépe trsátko, dobře poslouží i delší nehet u palce na ruce:). Pro další modifikace si připravíme ostrý nůž (nejlépe ulamovací), šnůřku, kterou chceme k telefonu přichytit, nůžky a barevnou pásku, pokud chceme měnit i barvy boků telefonu (osobně používám elektrikářské, které se dají sehnat za pár korun v každém elektru či papírnictví).

Rozborka zadní části telefonu

Předně – nebudeme rozebírat celý telefon, pouze zadní část. Každý alespoň trošku zručný člověk postup svede bez jakýchkoliv problémů. Rozebíral jsem vícero telefonů a Blade se rozebírá snad nejjednodušeji, co jsem měl možnost zkusit. Takže vypneme telefon, sundáme zadní kryt, vyndáme baterii a SIM kartu, paměťovku můžeme ponechat, nijak Nám nevadí. Na zadní straně je celkem 8 šroubků (4 pod baterií a 4 nad baterií), všechny vyšroubujeme a uložíme někam, kde je neztratíme (ať nedopadnete jako já, jeden se mi povedlo ztratit). Když toto máme, pomocí trsátka nebo nehtu oddělíme zadní černý kryt, co kryje samotnou desku. A to postupem, kdy trsátkem oddělíme kryt od předního. Začínáme na bocích, u stříbrného lemu. Jsou tam pouze západky, žádné jiné úskalí zde není (skrytý šoub, či néco podobného). Postupně poté objedeme trsátkem celé tělo a kryt máme dole.

Změna barvy stříbrného lemu

S touto úpravou jsem začal kdysi u středového krytu u bývalého Sony Ericssonu M600i. Jednoduchá úprava, když kryt máme dole. Vezmene pásku, upravíme na požadovanou velikost a nalepíme na stříbrné lemy. Je dobré boky zkrátit na minimum, aby nám dobře doléhal zadní kryt na tělo telefonu, to už je ale na zručnosti každého z nás. Co dodat. Asi nic.

Tvorba očka pro šnůřku

Toto je už zajímavější činnost. Bohužel ale není vratná, takže postupujte s opatrností, abyste s výsledkem byli spokojeni. Kryty u Blade jsou velice dobře vyřešené z pohledu potencionálního umístění šňůrky, šňůrka bude zafixována velice dobře a nehrozí nějaké vytrhnutí nebo něco podobného. Takže si vezmeme vyřezávací nůž a vyřízneme díry pro šňůrku na středním sundaném krytu a na předním krytu s deskou. Díry volíme pečlivě a dbáme na to, aby byli dostatečně hluboké pro pohodlné uchycení šnůrky (bacha u řezání do předního krytu, abyste si neřezali do základní desky telefonu). Také dbejte na to, aby byli očka uprostřed, nejlépe v ose telefonu. Když dořežeme, výsledek by měl vypadat zhruba takto.

Když jsme spokojeni, začneme telefon skládat dohromady, nezapomeňme při uchycení zadního krytu vložit mezi kryty šňůrku, kterou chceme na telefonu mít. Bohužel jednoduše vyměnitelná nebude, telefon se bude pro výměnu muset opětovně rozebrat. No a když to všechno pospojujeme znova dohromady, tak výsledek bude vypadat nějak takto.

Telefon vypadá lépe a lépe se bude vytahovat z kapsy, nemyslíte?

Komentáře (1)

Komentovat

Nahoru