Navigace: Úvod » Novinky » Upravená realita jako moderní GPS

Upravená realita jako moderní GPS

Upravená realita jako moderní GPS

Firma Route 66 je již dlouhá léta známá jako dodavatel kvalitních digitálních navigačních aplikací a mapových podkladů. Nyní ovšem přišla s geniálním nápadem – upravuje se svojí aplikací skutečnou realitu o digitální prvky. A jak to vše funguje a vypadá?

Technologie Augmented Reality (Upravená Realita) není žádnou horkou novinkou, mezi produkty typu GPS se však dosud prakticky nevyskytla. Route 66 se rozhodla AR využít následujícím způsobem: aplikace existující exkluzivně pro Android OS (a jednoduše pojmenovaná ROUTE 66 Maps + Navigation) zkrátka snímá video z té části ulice ležící před vámi a přidává do něj (bezpochyby za pomoci nejčernější programátorské magie) navigační prvky a jiné symboly.

Navigace disponuje ještě jednou zajímavou funkcí – ta se jmenuje “Follow Me” a po její aktivaci se na displeji objeví virtuální jezdec řídící jakoby před vámi – pokud jej budete  následovat, dostanete se do cíle. To je rozhodně zajímavější, nežli prosté “po 200 metrech doprava”. Aplikace se bude co nevidět prodávat i se 100 mapami od společnosti TomTom. Určitě nelze nezmínit ani 30denní testovací lhůtu.

Aplikace se bude samozřejmě distribuovat skrze Android Market a jako taková bude pochopitelně mít i nějaké hardwarové nároky: kromě kamery je jediným požadavkem systémové minimum v podobě Android OS 2.1.

Kritikové nápadu tvrdí, že aplikace sice bude skvělou hračkou, ale zbytečně bude odvádět oči řidiče ze silnice (resp. mu blokovat část výhledu), což není právě u řízení ideální. Tak či onak, i my se dnes již můžeme podívat aspoň na video, jak vypadá ROUTE 66 Maps + Navigation v akci.

Zdroj: http://www.androidarena.com

Video:

Komentáře (2)

 • HUdasp

  No já nevim, dle mne je stále nepřekonáno starý dobrý iGO pro widle. Tyhle novodobý fičury mi do navigace absolutně nesedí.

  Odpovědět
 • Jerry

  Nejen že podobné věci do navigace nepatří, ale jsme na nejlepší cestě k tomu, aby je brzo zakázali stejně jako telefonování.

  Tahle novinka už je vyložení nesmysl, navigace NESMÍ ODVÁDĚT POZORNOST od sledování cesty a tady vyloženě vyžaduje, abysme přesně ve chvíli, kdy je potřeba dávat pozor, tj. křižovatka velmi často s přechody, sledovali displej navigace.

  Stejně tak jsou nesmyslné 3D budovy atd.

  Jak píše kolega přede mnou. iGO je vrchol toho jak má navigace vypadat, vše ostatní už začíná být nebezpečné.

  Odpovědět

Komentovat

Nahoru