Navigace: Úvod » Aplikace » Píšeme pomocí SlideIT

Píšeme pomocí SlideIT

Píšeme pomocí SlideIT

Jistě se mezi Vámi, uživateli Android telefonů s dotykovým displejem, najde pořádný počet těch, kteří při přechodu z běžné klávesnice zažívali a možná ještě zažívají pořádný šok, co se týče psaní. Všechno samozřejmě záleží na rozměrech Vašeho displeje, ale také i na velikosti prstů a dalších faktorech. Pro ty, kteří mají stále velký problém napsat rychle a bezproblémově SMS zprávu nebo běžný email tu máme jedno velice efektivní řešení. Představuje ho novodobá a netradiční aplikace SlideIT, která je odlišná především ve způsobu psaní.
Virtuální klávesnice vypadá na první pohled jako desítky dalších konkurentů. Zásadní rozdíl je ale v tom, že slova nepíšete běžným tapnutím na obrazovku telefonu, ale jezdíte dlouhým stiskem po všech písmenkách, která tvoří Vámi požadované slovo. Inteligentní a velice hbitý slovník Vám obratem nabídne Vámi potřebný výraz, případně podobná slova či umožní jejich vložení. Díky této metodě odpadá poměrně zásadní problém, který způsobuje nutnost přesného kliknutí na dané písmena. SlideIT Vám totiž bude tolerovat mnohem větší výchylky na patřičných písmenkách.
Další potěšující zprávou je samozřejmě informace, že aplikace disponuje i českým a slovenským slovníkem. Kromě těchto dvou je zde ještě několik dalších světových jazyků. Dosti bohaté nastavení Vám umožní dokonalé přizpůsobení psací plochy Vašim požadavkům a přáním. Mezi zásadní nevýhody možná může patřit fakt, že program bohužel nepodporuje český slovník bez diakritiky, ale toto omezení nepotěší pouze část uživatelů.
SlideIT je ve verzi Lite, která je omezena dobou používání a množstvím zadaných nových slov do slovníku. Plná verze aplikace je k dispozici za symbolickou částku cca 110,- Kč. To jistě v tomto případě neuvěřitelných možností aplikace stojí za zvážení.

Komentovat

Nahoru