Navigace: Úvod » Novinky » Dobré zprávy pro kuchaře Motorol a Sony Ericssonu X10i

Dobré zprávy pro kuchaře Motorol a Sony Ericssonu X10i

Zdá se, že svět Androidů je již nadobro otevřen. Poslední 2 výrobci telefonů, u kterých prozatím nebyla prolomena ochrana bootloaderu se musí smířit s tím, že tomu již tak úplně není.

Motorola

Všechny Androidové telefony Motorola se mohly chlubit tím, že odolávájí pokusu hackerů. Toto je nyní pryč, a dle zdroje na XDA se povedlo tuto ochranu prolomit. Prolomení platí pro všechny modely vyjma modelu Atrix, v brzké době lze očekávat přírůstek nových uživatelských ROM s vlastními kompilovanými jádry.

Bohužel HOAX – omlouvám se za mystifikaci. I taková je komunita:-/

Sony Ericsson

Progres také dle XDA nastal u donedávna vrcholného modelu Xperia X10i. Sice není tak výrazný, jako u výše zmíněných telefonů Motorola, je zřejmé, že vývoj prolomení bootloaderu poskočil dále a v dohledné době můžeme očekávat oslavnou zprávu o pokoření tohoto cíle. Jelikož zabezpečení u velké Xperie bude nejspíše stejné, jako u menších bratříčků, můžeme očekávat prolomení i u modelů X10 Mini a X10 Mini Pro. Nezapomínejme také, že Xperii X10i má doma Geohot. Pro neznalé je to člověk, co jako první prolomil ochranu Apple iPhone či konzole PS3 (Jailbrake je jeho dítko). Takže od něho můžeme také čekat výsledky činnosti.

Komentář

Osobně si s telefonem hraju a stažím se z něho vymáčknout maximum. Jelikož mi rukama prošla Motorola Milestone i Xperia X10i, tak vím, jak je pro kuchaře svazující práce na továrním kernelu. Potom vznikají takové kočkopsy jako Froyo na kernelu Eclair apod. Konkrétně u Motoroly, která neustále chrlí nové modely na trh (neprodává se u nás ani Milestone 2 a už máme videa s prototypy Milestone 3), problém není výrazný. Nicméně u Sony Ericssonu tato informace vrací X10i do hry u zákazníků. Historické Eclair nebude továrnou povýšeno a jediná možnost využít možností aktuálnějších verzí OS jsou právě uživatelské ROM. X10 ještě pár týdnů bude na trhu vlajkovou lodí Švédsko-Japonského výrobce, vydání Arcu na trh se zřejmě díky zemětřesení v Japonsku oddálí. Místo různých soudních tahanic by tedy výrobci měli být rádi, že komunita existuje a vylepšuje jejich nedodělaná dítka.

Komentáře (6)

Komentovat

Nahoru